Bizi takip edin...

Kadınca Haberler

Astım hastaları spor yapabilirmi, aslında bu genelde astım bronşit hastalarını düşündüren konulardan biridir. Çok rahatlıkla spor yapabilirler, dünyada en ünlü futbolcuların astım hastası olduğunu biliyormuydunuz. Fiziksel aktive daha çok bu rahatsızlığı aza indirmekte önemli rol oynar. Yürümek nefes açmakta en önemli rol oynar. Yavaş tempoda spor yapmak gerekir. Spor salonuna gidiyorsanız bunu antrenör ile görüşmeniz gerekir. Size uygun olan sporu yavaş yavaş yapmanız gerekir. Ünlü basketbolcu Dennis ve bir çok profesyonel atletler astım hastası olmasına rağmen farklı spor dallarında kariyer yapmıştır. En önemli olan aktivite kişinin kendini zorlamadan yaptığı aktivitedir. Kendiniz dışında kimseyle yarışmayın, en önemli olan sizin sağlığınızdır. Kendinize küçük hedefler koyun. Mesela her gün bir saat yürüyüş yapın. Çocuğunuzu okula yürüyerek bırakın, yada işe giderken yürümeyi tercih edin. Keyif aldığınız egzersizleri yapın. Sizi mulu etmeyecek olan egzersizler sıkıcı gelir ve spora başladıktan sonra bırakırsınız. Astım Hastaları Spor Yapabilir Mi Astım hastaları spor yapabilir mi, öncelikle yapacağınız hareketlerden keyif almayı deneyin. Astım hastaları için yavaş tempolu egzersizler hastalığı yavaş yavaş tedavi eder. Bazı insanlar spor yapmayı severken bazıları ise sevmez. Bu yüzden spor salonları ocak ayında dolarken bahar aylarında boşalır. Hangi aktiviteden keyif alıyorsanız, o aktiviteyi sürdürün. Aktivite esnasında kurtarıcı ilacınızı yanınızda bulundurun. Hava soğuk ise yürüyüşlerde atkı bulundurun, polen ayında polenler astımınızı tetikler ve açık alanda spor yapmayın. Spordan önce kaslarınızı ısıtın. Beraber spor yaptığınız kişilere astım hastası olduğunuzu bildirin ani atak halinde size yardımcı olsun. Astımınız kötüleşirse ne yapmanız konusunda doktorunuza danışın. Astım Bronşit Hastaları Spor Yapabilir Mi Astım bronşit hastaları spor yapabilir mi, evet yapabilir hemde hastalığa karşı tedavi etmeyi de sağlar. Yalnızca sadece yavaş yavaş hafif tempoda spor hareketleri yapılmalıdır. Bu yüzden çok dikkatli olunmalıdır. En önemlisi de ilaçlarınızı yanınızda bulundurmanız gerekir. Ani bir durumda müdahale edebilmek için. En önemlisi de kendinize uygun sporu yapmanız gerekir. Astım Hastası ve Spor Astım ve spor, bu konuda hakkında yukarıda uzun bir bilgi paylaştık. Umarım sizin için yararlı bilgiler vermişizdir, merak ettiğiniz herşeyi sitemizin kadınca haberler sayfasından ulaşabilirsiniz.
Bağışıklık sistemini güçlendiren bitkiler, kış aylarında gripten soğuk algınlıklarından korunmak için vücudumuzu güçlendirecek bitkiler kullanmamız gerekir. İlk önce bağışıklık sistemini güçlendirmek yürüyüş ile başlar. Hergün 1 saatlik yürüyüşü kesinlikle eksik etmemek gerekir. Alkol, sigara tüketimini azalmamak hatta bırakmakla başlamalıyız. Yaz aylarında güneşin ışınlarından yararlanmamız gerekir. Kış aylarında A ve C vitamini çok önemlidir. Ballı zencefil tüketmek ve ıhlamur içmek hem bizi hastalıklara karşı korur. Hemde bağışıklılık sistemini güçlendirmekte önemli rol oynar. Özellikle kış aylarında kuru baklagilleri tüketmek, vücuda daha çok kuvvet verir. Bunlar kuru fasulye, nohut, mercimek en çok vitamin ve mineral yapısına sahiptir. Yüksek proteine sahip plan bitkilerdir.  Tereyağı ve margarin fazla tüketmemek daha çok zeytin  yağı tüketimine önem vermek gerekir. Bağışıklık sistemini en çok bozan ise dengesiz beslenmektir. Fas food tüketmek ve diğer sağlıksız yiyecekler bunlarda hepsi bağışıklık sistemini düşürmekte etkendir. Her zaman dengeli beslenmeli ve vücudun vitamin,mineral dengesini dengede tutmak gerekir. Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Bitkiler Bağışıklık sistemini güçlendiren bitkiler, süt, yoğurt, ayran, kefir bağışıklık sistemini en çok dengede tutan hayvansal gıdalardır. Antioksidan özelliği olan yiyecekler tüketmek gerekir. Kış aylarında en çok balık tüketmek gerekir, haftada 3 kez balık tüketimi omega 3 alımı vücudun dengesini ayakta tutar. Bunun yanında yeşil çay antioksidan özelliği olduğundan dolayı vücudun daha sağlıklı olmasını sağlar. Ceviz, ıspanak, badem, havuç, nar, brokoli, kereviz, karnabahar bu yiyeceklerde bağışıklık sistemini güçlendirir. Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Meyveler Bağışıklık sistemini güçlendiren meyveler, aslında her meyvenin ayrı ayrı faydası vardır. Hepsi bağışıklık sistemini güçlendirmekte faydalıdır. Özellikle kış aylarında kivi, portakal, mandalina, greyfurt, nar gibi meyveler bağışıklığı yüksek tutar ve hastalıklara karşı korur. Bunun yanında yüksek A ve C vitamini içeren meyveler  bağışıklık sistemini güçlendirmekte önemli rol oynar. Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Çaylar Bağışıklık sistemini güçlendiren çaylar, yeşil çay, beyaz çay, hibiskus çayı, elma çayı ve evde yediğiniz meyvelerin kabuklarından yapacağınız çaylar gripten soğuk algınlığından korur. Bunlar ayva kabuğu, elma kabuğu, kivinin kabuğu gibi kaynatmak vücudu güçlü tutmakta birebir gelecek vitaminlerdir. Kış aylarında kış sebzesi ve meyvesi yemek bağışıklığı güçlendirir.
Sağlıklı beslenerek ayda kaç kilo verilir, şöyle söylemek gerekirse zayıflamak zaman işidir ve sabır gerektirir. Bundan dolayı kısa zamanda zayıflama yöntemlerini tercih etmek yerine sağlıklı yönden zayıflama yöntemlerini seçmek gerekir. Eğer metabolizmanız normal ise sağlıklı bir diyet ile ayda 3 ile 5 kilo verilmesi mümkündür. Bunun yanında spor da eklediğiniz zaman daha fazla kilo verebilirsiniz. Öncelikle alışkanlıklarınızı değiştirmek ve tatlı yeme alışkanlığınız var ise bunlardan vazgeçmeniz gerekir. Eğer çok fazla aşırı kilolarınız var ise bir diyetisyenden yardım almanız daha iyi olacaktır. İnsan vücudunu yoran sağlıksız diyetler hem metabolizmayı mahvediyor hemde zayıflarken sağlığınızdan ediyor. Bir de verdiğiniz kiloyu geri almanız da aynı hafta içinde oluyor. Bunların olmaması için kendi bünyemize uygun diyer listeleri yapmamız gerekir. Ayrıca spor egzersiz her zaman bize lazım olan gereksinimlerdir. Hareketsiz kalmakta kilo almada en büyük faktörlerden biridir. Kendimize dikkat edersek kilo vermek daha kolay olacaktır. Sağlıklı Beslenerek Ayda Kaç Kilo Verilir Sağlıklı beslenerek ayda kaç kilo verilir, bu kişinin bünyesi ile alakalı bir durumdur. Eğer kişi kilo veremiyorsa, farklı olan sağlık sorunları vardır. Bundan dolayı önce kendi sorunlarınızı bilin ve buna göre kilo sorununuz çözümlenir. Mevsiminde olan sebze ve meyveleri yiyin. Eğer çok fazla kilonuz yok ise, öğünlerinizde kendinize tabak yapın ve ihtiyacınız kadar tüketin. Hamur işi ve tatlılardan uzak durun. Böylece de kilo vermek daha kolay olur. Eğer fazla kilolar ile başa çıkarmıyorsanız, bir uzmandan yardım alarak size uygun diyet listelerini kullanabilirsiniz. Sitemizde bulunan diyet listelerinden faydalanabilirsiniz, sizin bünyenize uygun olanı seçerek bir sürü detoks ve diyet listeleri paylaştık. Sağlıklı Beslenmek İçin Alınacak Besinler Sağlıklı beslenmek için alınacak besinler, güne iyi bir kahvaltı ile başlamak ve ara öğünleri sık tutarak azar azar beslenmek gerekir. Kahvaltınızda simit, poğaça gibi hamur işleri olmasın. Bunların yerine bir dilim tam buğday ekmeği bol yeşillik ve diğer kahvaltılıklardan tüketin. Egzersiz yapın yada her gün yürüyüş rutininiz olsun. Sofrada 20 dakika oturun ve sağlıklı olan yiyecek ve içecekleri tüketin. Sağlıklı Diyet Çeşitleri Sağlıklı diyet çeşitleri, size uygun olan diyet çeşidini sitemizde bulunan kadınca haberler bölümünden öğrenebilirsiniz. Bir çok diyet, egzersiz ve detoks suları bulabilirsiniz.
Alerjiye iyi gelen bitkiler, bahar ayları yaklaşınca alerjik durumlar çoğalıyor polenlerinde etkisiyle burun akıntısı baş gösteriyor. Solunum yollarında alerjiye dayalı olarak kaşıntılı ve tıkanma gibi durumlar oluyor. Bu durum çok ciddi bir rahatsızlık yok ise, kırlangıç otu, civanperçemi gibi otlarla tedavi edilebileceği söylendi. Ama bunun için de bir hekimden yardım almak gerekir. Bu aylarda alerji durumu tedavi edilmezse uzar ve büyük sorunlara yol açar. Polenlere bağlı olarak alerji durumu aslında birazda kişinin vücudundaki vitamin eksikliğine de dayalıdır. Yaz aylarında olduğu gibi taze meyveleri tüketememek alerjiye neden oluyor. Bu yüzden her meyveyi sebzeyi zamanında tüketmek gerekiyor. Bugün bu konuyu ele almak istedik. Çünkü genelde hepimizin rahatsız olduğu bir durum geçmeyen burun akıntısı ve öksürük özellikle geceleri olduğunda çok sinir bozucu oluyor. Vitamin eksikliği olduğunda vücut direnci düştüğünden daha çok alerjiye yatkınlık meydana gelir. Alerjiye İyi Gelen Bitkiler Alerjiye iyi gelen bitkiler, bunlar kişinin durumuna göre verilecek olan çaylardır. Herkesin bünyesine her içilen çay iyi gelmez yada her bitkisel kür iyileştirmez. Bundan dolayı da daha büyük sıkıntılar içine girebilirsiniz. Andız bitkisinin alerjiye en iyi gelen bitki olduğu söyleniyor. Andız kökünün tedavi için kullanıldığı ve mikroorganizmaları canlandırdığı belirtildi. Civan perçemi otunun da 80 çeşidi olduğu söyleniyor ve çay olarak tüketildiğinde alerjiye iyi geldiği ortaya çıkmış. Tabi belirli rahatsızlıklarınız da var alerji dışında bu bitkiler size iyi gelmeyebilir. Yani hamilelik durumunda doktora sormadan hiç bir bitkisel kür yada çay kullanılmamalıdır. Alerjiye İyi Gelen Çaylar Alerjiye iyi gelen çaylar, bunları sıralayacak olursak ilaç kullanmadan alerjiyle başa çıkmanının yöntemleri bitkisel çaylardan geçer. Alerjiye iyi gelen papatya çayı, Alerjiye iyi gelen civan perçemi, Alerjiye iyi gelen zencefil çayı, Alerjiye iyi gelen kuş burnu çayı. Bunlardan hangisi size uyuyorsa, onu tüketmeye başlayabilirsiniz. Eğer ciddi bir sorununuz var ise, bir hekime danışarak yardım alın. Ciddi bir alerji sorunu var ise, ilaç içerek ve çayı takviye destek olarak kullanabilirsiniz. Doktorunuz önerdiği şekilde merak ettiğiniz farklı konuları sitemizde bulunan kadınca haberler sayfasından bulabilirsiniz. Alerji Nedir Alerji nedir, bahar aylarının yaklaşmasın da burun akıntısı ve geniz akıntısı gibi durumların olmasıdır ve bazı solunum yolları sorunları genelde polenlerin başlamasıyla oluşur. Kimi insanları toza ve bitkiye reaksiyon göstermesi vücudunun tepki vermesiyle olur. Alerjiye Ney Neden Olur Alerjiye ney beden olur, tozlar, kirli hava, polenler, hayvan tüyleri bunlar alerjiye neden olur ve her bir bireyde farklı olarak reaksiyon gösterir.
Kafa derisinde neden sivilce çıkar, bu makalemizde sizlerle tüm cilt bölgelerinde neden sivilce çıkar onları konu alacağız. Sivilce çıktığı bölgede ağrı yapar ve kaşıntı yapar rahatsızlık hissi verir. Bazen sivilceler çok farklı yönde konu alabilir bir hastalığında belirtisi olabilir. Bazı sivilceler yağ bezesine dönüşebilir. Kafa derisinde aşırı yağlanma ve gözenekleri tıkar. Derinin nefes almamasını sağlar ve iltihap oluşturur. Aşırı stres ve depresyon bazı psikolojik sorunlar da sivilce oluşumuna sebebiyet verir. Bu sivilcelerin oluşmasının diğer farklı sebepleri ise de saç bakım malzemeleri, çok fazla saç boyatmak, kullanılan jöleler ve buna benzer saç bakımda kullanılan malzemelerde sivilcelenmeye neden olur. Hava kirliliği, hem, değişken mevsimler bu tarz dış etkenlerde cildin nefes almamasını sağlar. Bu şekilde bakteri oluşumu başlar ve bunlara sivilce denir. Bazı kişiler sürekli kafasında yaralar çıkıyor, kabuklanıyor olarak hisseder. Artık cildin iyice kurumasından dolayı meydana gelir. Kafa Derisinde Neden Sivilce Çıkar Kafa derisinde neden sivilce çıkar, aynı zamanda terlemek ve saçta yağlanma da sivilce çıkmasında oldukça etkilidir. Öncelikle sürekli saçımızı temiz tutmak ile başlamamız gerekir. Asla saç aralarındaki sivilceleri sıkmamak gerekir. Bir uzmandan yardım almak ve dermatoloğa gitmeniz gerekir. Saç derinizde ki sorun için size uygun olan tedavi yapılmalıdır. Alkol içermeyen şampuanlar ve bitkisel olanlar tercih edilmelidir. Akneler için krem kullanılmalıdır, size uygun olanı bir uzmandan yardım alarak öğrenebilirsiniz. Kafa Derisinde Neden Yara Çıkar Kafa derisinde neden yara çıkar, dış etkenler, saç derisindeki yağlanma ve stres bazı psikolojik durumlar kafa derisinde yara çıkmasına sebebiyet verir. Bundan kurtulmak için bir uzmandan yardım almak gerekir. Kafa Derisini Neden Kaşınır Kafa derisi neden kaşınır, bunun birden fazla sebebi olabilir. Sivilce çıkması, deri dökülmesi yada kepeklenme olabilir. Ya da egzamanın saç derisinde olması kaşıntıya sebep olur. Kafa Derisi Neden Dökülür Kafa derisi neden dökülür, kepeklenme ve kuruluk kafa derisi dökülmesinde en bilinen sebeplerdendir. Saç derisinin tahriş olması ve çok fazla kimyasala maruz kalmasıdır. Kafa Derisi Neden Kabuklanır Kafa derisi neden kabuklanır, saç derisinin nemsiz kalması ve saçı sık sık sıcak suyla yıkamak toz kir saçın pullanmasını, kabuklanmasına neden olur. Sürekli saç düzleştirmek ve fön çektirmekte buna etkendir. Kafa Derisinde Sivilce Nasıl Geçer Kafa derisinde sivilce nasıl geçer, öncelikle saçı nemlendirmek çok önemlidir. Badem yağıyla yada zeytin yağıyla masaj yapmak saç derisinin nemini geri toplar ve düzene sokar. Ayrıca hindistan cevizi yağı saç derisindeki kuruluk için birebirdir. Eğer ciddi bir sorununuz var ise bir hekimden yardım almanız gerekir. Saçtaki kuruluk ile ilgili kürleri sitemizin kadınca haberler sayfasında bulabilirsiniz.
Selülit nasıl geçer, hemen hemen çoğu kadında büyük sorun haline gelen bir durumdur ve aşırı kilo alıp vermeden kaynaklanan bir durumdur. Tabi bunun farklı farklı bir çok sebebi vardır. Cilt altında düzensiz aşırı yağ birikiminden dolayı kan ve lenfatik dolaşımın bozulması ile oluşan görüntüye selülit diyoruz. Hamilelik döneminde alınan kilolarında buna etkisi vardır. Selülit olan yerde kan dolaşımı yavaşlamış demektir. Böylece damarlarda doku sıvısı azalır. Bu sıvı vücudun savunma mekanizması ile bağ dokusu ile sarılıdır. Bağ dokusunun sardığı kaçak sıvı deri altında kesecikler oluşturur ve bu kesecikler yağ dokusunun artmasıyla düzensiz bir yerleşim yapar buda portakal kabuğu görünümü almayı sağlar. Selülit hormonu bazen genetik yapıdan dolayı kaynaklanır. Kilosu normal olan birinde de selülit olabilir, kadınlara göre erkeklerde görülmesi daha azdır. Bununla ilgili sizlerle bir kaç tane kür paylaşacağız. Bu durumdan kurtulmanız için size yardımcı olacaktır. Selülit Nasıl Geçer Selülit nasıl geçer, şöyle sıralayacak olursak öncelikle selülit neden olur sorusunu ele alalım. Aşırı kilo alıp vermek, hamilelik döneminde alınan kilolar, yanlış beslenme, yaşlanma, şok diyetler, stres, dar giyinmek, sigara ve alkol tüketimi etken eder. Bazen ise genetik olması da etkiler, bunun pekte bir çözümü yoktur. Selülit üç grupta incelenir, dışarıdan belli olmaz olan bölge sıkıldığında ortaya portakal görünümü çıkar. İkinci ise hafif şekilde görülür, fazla belirgin değildir. Üçüncüsü ise oldukça belirgindir ve dışardan bakıldığında belli olur. Bunun için kendimize her şekilde dikkat etmeliyiz. Selülit İçin Krem Selülit için krem, piyasada bulunan kozmetik olan kremlerden faydalanabilirsiniz. Ya da portakal yağıyla masaj yaparak daha sonra durulama yapabilirsiniz. Teninizi yakıyorsa dokunuyor demektir. Daha farklı şeyler kullanabilirsiniz. Selülit Düşmanı Kahve Kürü  Selülit düşmanı kahve kürü, İçtiğiniz kahvenin telvesini sürerek peeling yapabilirsiniz. Yada 2 tatlı kaşığı kahve bir tatlı kaşığı balı karıştırıp krem haline getirip selülit olan bölgeye sürebilirsiniz. 5 dakika beklettikten sonra yıkayın. Selülit Düşmanı Besinler Selülit düşmanı besinler, herşeyde olduğu yememize içmemize çok dikkat etmemiz gerekir. Bunlar çok kolay besinlerdir ve hemen hemen hepimizin bildiği şeyler sıralayacak olursak, Brokoli Muz Ispanak Lahana Yumurta Limon Yoğurt Ananas Domates Zeytinyağı Bunlar hep selülit düşmanı besinlerdir ve hemde sağlığa faydası olduk büyük olan yiyeceklerdir. Normal zamanda da bunlardan tüketmek gerekir. Sağlıklı bir vücut için gerekli olanlar bunlardır.
Doğal adet söktürücüler, öncelikle adet olamamak kadınlarda büyük sorun haline ve gelir bunun yanı sıra sıkıntı stres karışık ruh halide etkendir. Bunun için bazı haplar kullanılır, tabi doktor kontrolü altında bu ilaçlar alınmalıdır. Genelde hamilelikle ilgili kullanılan ilaçlar adet olmayı önler. Bazı sıkıntılara yol açar, vücutta şişlik, ayaklarda yanma ve aşırı sinirlilik hali olarak regl olamamak böyle sıkıntılarla geri döner. Her zaman regl olunmadığında illa ilaç kullanımına gerek yoktur. Bunlar için kullanabileceğimiz çaylar ve bitkisel kürler mevcuttur. Adet söktürücüler hormon salgıladığı için vücudun düzenini bozabilir ve kronik rahatsızlıklar sebebiyet verebilir yada tetikleyebilir. Hiper tansiyon ve migren rahatsızlığı olan kişiler bu tarz ilaçlar kullanmamalıdır. Aynı zamanda bu ilaçlar doktor tavsiyesi olunmadan da alınmamalıdır. Dediğimiz gibi farklı rahatsızlıklara yol açabilir. Baş ağrısı, bel ağrısı ve mide bulantısı olarak geri döner. Hamileler bu tarz ilaçları kesinlikle kullanmamalıdır. Doğal Adet Söktürücüler Doğal adet söktürücüler, bitkisel yöntemler her kadın tarafından sıklıkla kullanılır. Bu bitkisel çay hem kişinin rahatlamasını ve hemde regl olmada yardımcı olur. Ayrıca adet söktürücü yöntemleri her zaman kullanmanıza gerek yok. Eğer adet olmadıysanız o zaman kullanmanız yeterli olacaktır. Adet dönemini hesaplayarak olmadan 3-4 gün önce bu çayları içmeniz hem daha rahat olmanızı sağlar hemde sinirden stresten uzak durmanızı sağlar. Bunlar hemde çokta bilinen çaylardır, bunları aşağıda sırasıyla hem özelliklerine göre belirteceğiz. Doğal Adet Söktürücü Çaylar Doğal adet söktürücü çaylar ve doğal adet söktücü besinleri sıralayacak olursak, Adet söktürücü papatya çayı, biberiye ile karıştırılıp içilmese gerekir ve faydalı olan bitkilerin en başında gelir. Adet söktürücü kekik çayı, kaynamış bir bardak suyun içine 1 tatlı kaşığı kekik ekleyin ve 5 dakika demlenmesini bekleyin. Bu çayı günde 2 defa sabah akşam olarak için. Adet söktürücü kantaron çayı, bir bardak suyun içine 1 tatlı kaşığı kantaron ekleyin ve 15 dakika demlenmeye bırakın. Tok karna günde 2 defa için. Adet söktürücü civan perçemi, bir bardak suyun içine 1 tutam civan perçemi ekleyin. Gün içinde sıcakken bir bardak tüketin. Günde iki bardak rezene çayı adet söktürücü olarak etki eder. Günde 3 bardak içilen melisa çayı adet söktürmede etkilidir. Adet Söktürücü Hareketler Adet söktürücü hareketler, mekik çekmek ve karın egzersizleri yapmak koşu yapmak adet zamanı çok işe yarayan hareketlerdir. Bunun yanı sıra da bitki çaylarını tüketirseniz bir sorun kalmayacaktır.
Kahvenin faydaları, her gün içilen kahvenin oldukça büyük faydaları olduğunu biliyormuydunuz hemen hemen her der derde deva olan içeçektir. Zinde tutar ve kişinin üzerindeki ağırlığı alır. Uyku halini azaltır, kadınlarda depresyon riskini azaltır. Yapılan araştırmalarda depresyon riskini % 20 kadar azalttığı söyleniyor. Bazen kahve içer neyse halim çıksın falım diye şakalar yaparız. İşte bu kahve aslında bize verilen mucizelerden biridir. Kalp sağlığını korur ve beyin için çok faydalıdır. Aşırı tüketiminden de kaçınmanız gerekir. Kahvenin alzemier hastalığından da koruduğu açıklanıyor. Konsantre olmayı güçlendiriyor ve beyninizin daha aktif olmasını sağlıyor. Yalnız aç karnına içimi tavsiye edilmiyor. Prostat riskini % 60 kadar azaltır. En yaygın cilt kanserlerini önler, en sık rastlanan bazal hücreli karsinomu etkiliyeceği özelliği olduğu söyleniyor. Kadınlarda %20 erkeklerde ise, %9 oranında riski azalttığı araştırılmış. Bununlar birlikte daha bir çok sağlığa faydası olan kahve maske olarak da kullanıyor. Hem içerden hemde dışardan cildimizi, vücudumuzu korumaya faydalıdır. Kahvenin Faydaları Kahvenin faydaları, bilindiği üzere zihin açar ve daha dinç olmayı sağlıklı düşünmeye faydası olur. Diyabet hastalıklara karşı koruyu etkisi vardır. Hem şeker hastalığına yakalanma riskini azaltıyor, hemde kahvenin bu hastalığa yakalanma riskini en aza düşürüyor. Kafeinsiz kahve aynı koruyu etkilere sahip olmaz. Parkinson riskini azalatır ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Baş ağrısına iyi gelir, hafızayı güçlendirir, kilo vermekte muhteşem bir yardımcıdır. Kabızlığı önlemekte yardımcı olur. Daha bir sürü faydasını sizlerle paylaştık, şimdide biraz zararlarından bahsedelim. Kahvenin Zararları Kahvenin zararları, öncelikle kahve içmekte çok fazlaya kaçmayın. Çünkü eğer vücudunuz bir sağlık problemi var ise size oldukça zararı olur. Herhangi bir rahatsızlığınız var ise, kafein dokunuyorsa kesinlikle tüketmeyin. Aşırı tüketimi kalp ritimlerini bozarak düzensiz kalp atışlarına sebep olur, Kahvenin günde 3-4 fincan içimi tansiyonu yükseltebilir, Eğer mide ülseri var ise bunun ilerlemesini tetikliyor, Vücutta su kaybına yol açar, Günlük miktarı fazla içildiğinde migreni arttırır, Vücutta vitamin ve mineral kaybı yapar, Fazla kafein doğurganlığı olumsuz yönde etkileme yapar. Her şeyin fazlası zarar olduğu kahve gibi yararlı bir içeceğinde oldukça büyük zararı vardır. Bu yüzden yukarıda bahsedildiği gibi sağlık sorunlarınız var ise, fazla tüketmeyin yada hiç içmeyin. Kahve Çekirdeğinin Faydaları Kahve çekirdeğinin faydaları, yukarıda bahsettiğimiz gibi kahvenin faydalarında sıralayacak olursak Kahve çekirdeği şeker hastalığı riskini azaltır, Kahve çekirdeği kalp hastalığı riskini azaltır, Kahve çekirdeği cilt kanserine karşı korur, Kahve çekirdeği parkinson riskini azaltır. Kahve Maskesi Tarifi  Malzemeler Bir fincan kahvenin telvesi Uygulanışı İçtiğiniz kahvenin telvesini yüzünüze sürün ve 5-10 dakika bekletin. Daha sonra yıkayın ve nemlendirici kreminizi sürün. 15 günde bir uygulama yapın. Yüzünüzde peeleng etkisi yapacaktır.
Ağız kokusuna iyi gelen şeyler, hepimizin merak ettiği bir sorundur ve erkek kadın farketmeden bu konuda bir çözüm yolu aranır. Ama öncelikle ağız kokusu neden oluyor ve ağız kokusunun sebeplerini araştırmak gerekir. Sebebini öğrendikten sonra bunu çözmesi kolay olacaktır. Bir çok kişide kronik olarak yaşanan bir sorundur. Diş taşı oluşumu ağızda kötü bir koku olmasını sağlar. Ya da yanlış takılan protezler. Diş eti iltihabı, mide rahatsızlıkları, diyabet ve kulak, burun, boğaz rahatsızlıkları, sinüs iltihapları, bunlar ağızda oluşan kokuyu tetikler. Ağız içi sorunlar, yaralar, dişteki çürükler, ağız hijyenini tam olarak sağlayamamak, yeterli olarak dişlerin fırçanlanmaması, diş ipi kullanılması, bunlar hep ağızda sorunlardır ve kokuya sebep olur. Bu kötü kokuyu gidermek için yapılması gerekenleri uygulamak gerekir. Bu da aslında çok kolay yöntemlerdir. Bunun için uzun uzadıya bir şey yapmaya gerek yok. Günlük ihtiyaçlarımızın arasına düzeni olarak düş fırçalamayı eklemek gerekir. Ağız Kokusuna İyi Gelen Şeyler Ağız kokusuna iyi gelen şeyler, bunları sıralayacak olursak, düzenli olarak diş fırçalanması ağız kokusunu gidermekte önemli bir rol oynar. Diş fırçasını sık sık değiştirmek, diş ipi kullanmaya özen göstermek, şekersiz sakız çiğnemek, yılda iki kez dişçiye gitmek, su tüketimini fazlalaştırmak, ağız gargarası yapmak bunları düzenli olarak yaparsak bu sorunu kökten çözebiliriz. Yani herşey hijyen den ve sağlıklı yaşamaktan geçiyor. Ağız Kokusuna Çözüm Yolları Ağız kokusuna çözüm yolları, öncelikle ağız sağlığını korumak ve diş sağlını korumaktan geçer. Bunun için dişlerimiz her zaman temiz olmalıdır. Bunun yanı sıra karanfil çiğneyin, yoğurt yiyin probiyotiklerden beslenin. Kefir tüketin ve en önemli bol bol su içmek herşeyin başından su içmek geçiyor. Ağız Kokusuna İyi Gelen Besinler Ağız kokusuna iyi gelen besinler, en başta karanfil çiğnemek geliyor ve daha sonra adaçayından gargara yapmak. Nane yapraklarını kurutuyoruz ve ağız kokusuna en etkili yöntemlerden biridir. Nane bakterileri temizler ve güçlü bir antiseptiktir. Kötü ağız kokusuna birebir rezene çayı, ayrıca bağırsaktaki bakterileri temizler. Maydanoz çiğnemek ağızdaki kokuları bastırır. Elma ve havuç suyu kullanın. Lif kaynağıdır ve tükürüğü temizler. Diş eti sağlı konusunda çok faydalıdır. Bunları kullandıktan sonra ağız kokusuna artık maal vermek imkansızdır. Deneyecek olanlara şimdiden kolay gelsin.
Diyet hataları nelerdir, evet bayanlar bizler her pazartesi diyete başlıyoruz, ama kendimizi aç bırakırken bazı hatalar yapıyoruz. Öncelikle aç kalmamak ile başlamak gerekir. Bahar ayları yaklaşıyor ve yaz aylarında fit görünmek kıyafetlerin içine sığmak daha düzgün durması bizim için çok önemli. Kilo alımı kolay olup ve vermesi zor oluyor. Aslında bu fikir de bizi verdiğimiz karardan çaydırıyor. Bunun için kararlı olmalı ve kendimize yemek saatleri belirlememiz gerekiyor. Kahvaltı öğününü ya yanlış yapıyoruz yada atlıyoruz. Öğün atladığımız zaman kan şekeri düşer ve bir sonraki öğün saatinde daha çok yemek tüketiriz. Bundan dolayı sabah kahvaltısını ve tüm öğünleri hiç atlama yapmamız gerekir. Beslenirken kendinize sınır koymayın ve her şeyden azar azar yiyebilirsiniz. Yani eğer bir hastalığınız yoksa gün içinde tatlı yiyebilir yada farklı meyvelerdenden, pilav, makarna gibi ama bunların bir sınırı olmalı. Aynı zamanda her gün yürüyüş şart olmalıdır. Diyet Hataları Nelerdir Diyet hataları nelerdir, öncelikle bir hafta 4-5 kilo vermek istemek. Bu büyük bir hata önce vücudunuzun kilo verimi durumlarına alışması gerekir. Kilo kaybının vücut oranına göre olması gerekir ve ortalama bir buçuk kilo gibi olması gerekir. Bir hafta büyük kilolar verilmesi sağlığa zararlı olabilir. Şok diyetler yaparak kilo vermeye çalışmak bunlar tek tip beslenme demektir. Lahana diyeti, yoğurt diyeti gibi hızlı kilo verdirir ama su ve kas kaybına yol açar. Dengeli beslenmek için her çeşit besinden faydalanmak gerekir. Bunun için doğal yollardan zayıflamak en güzelidir. Diyet hataları nelerdir, her gün bir saat yürüyüş metabolizmayı hızlandırmakta fayda sağlar. Bunu unutmamak gerekir. Yapılan Diyet Hataları  Yapılan diyet hataları, öncelikle kahvaltı en önemli öğün bunu atlamamak gerekir. Üç beyazdan uzak durmak gerekir, hızlı kilo vermek istemek, aşırı karbonhidrat tüketimi, zayıflama ilaçları kullanmak, bitki çaylarını sınırsız içmek, aşırı spor yapmak, bunların hepsi sağlığa zararlıdır ve kilo vermeyi hızlandırmaz yavaşlatır. Bundan dolayı öncelikle kendinize vücut analizi yaptırın ve bunun için bir uzmandan yardım almalısınız. Bir diyetisyen yardımı ile yapacağınız diyet hem sizin için sağlıklı olacaktır. Hem de size verilen listelerde öğün atlamayacaksınız. Sizler için araştırdık ve öğrendik daha farklı bilgilerle merak ettiklerinizle tekrar başka bir makale de görüşeceğiz. Merak ettiğiniz her şeyi sitemizin kadınca haberler sayfasında bulabilirsiniz.