Bizi takip edin...

Toprak Elementi Burçları

Toprak Elementi Burçları

Toprak elementi burçları; Başak, oğlak ve boğadır. Bu burçların genel özellikleri güvenilir ve sırdaş olmalıdır. Çok olgun kendine öz güvenli bir karaktere sahip burçlardır, yalnız burçlar da biraz inatçılık ve vardır bundan dolayı karşı cins ile anlaşması zordur. Dışarıdan yaptıkları gözlemleri çok yüksektir, bu yüzden hemen kimseye kapılmazlar ve iş hayatında da kendi yollarını çizerler. Toprak elementi burçları sağlam iş yerlerinde çalışırlar. Sabit fikirlidirler ve yer değiştirmeyi sevmezler, sabreden ve çalıştığı yer ile alakalı elinden geleni yapan biridirler. Bu yüzden toprak elementi burçları  her zaman sevilen sayılan işini doğru yapan sadık bir çalışan olurlar. Hemen hemen her konuda bir fikir sahibi olan ve pratik çözümler sunan kişilerdir. Toprak elementi burçları yapı olarak da sert ve kin tutma ve biraz kendini beğenmiş , dediğim dedik bir karakter olduklarından oldukların arkadaşlık kurmaları biraz zordur. Her zaman için kendilerini koruma altına alırlar, dış etkenlerden kendilerini uzak tutarlar. Ama bir taraftan bağlandıktan sonra karşı taraf için onu çok güzel şeyler beklemektedir. Buda kaçınılmaz bir gerçektir, her zaman ilerisi için uğraşırlar ileriye dönük düşünürler bu yüzden çok az hata yaparlar. Bu yüzden ilişkileri çok sağlam olur, arkadaşlık, dostluk, akraba bağları her zaman sağlam ve güçlüdür. Hiper aktiftirler bu yüzden de her ortamda özellikle kapalı ortamlarda rahat edemezler. Konfordan yenilikten hoşlanırlar ve her zaman her şeyin yerli yerinde güzel olmasını isterler. Sevdiğini tam seven biri olduğu için arkadaşlıkları bir o kadar önemlidir, bu yüzden uzak düştüğün de yada bir arkadaşı semtini değiştirdiğinde çok üzülür. Hatta sevdiklerinden birini kaybettiği zaman bunalıma bile girebilir. Ailesinden birini kaybettiğinde yada bir ayrılık yaşadığında boşanma gibi bu tarz burçlar yıkılırlar ve çok zor toparlanırlar. Güzelliğe düşkünlerdir, bu yüzdende hassas bir yapıya sahiptirler. Şimdi bu burçların toprak grubu ile birleşen özelliklerini yazalım.

Başak Burcu

Kendine özen gösteren ve sağlık konusunda kendine önem veren toprak gruplarındandır. Bu toprak grubu özelliğinden dolayı bir çok doktor, sağlık kuruluşunda çalışan hemşire başak burcundan dır. Başak burcu 6. evdedir bu yüzdende sağlık konularının yöneticisidir. Dakiktirler, düzenli, çalışkanlık toprak grubunun özelliklerindendir. Yaptıkları işi en ince ayrıntısına kadar araştırırlar. Muhasebeci, yöneticilik işlerinde çalışanlarda bu burçlardan çıkarlar.

Oğlak Burcu

Büyük işletmeler ve devlet dairelerinde çalışırlar. Bu toprak grubu özelliği büyük işletme ve devlet dairesi olmadığı taktirde kafası karışır ve çalışamazlar. Oğlak burcu emir ve talimatlara en iyi şekilde uyarlar. Genelde şirket yöneticisi olurlar.

Boğa Burcu

Bu burç toprak burcu özelliklerinde kendini koruma altına alır ve her zaman güvenlik ararlar. Bu genelde sorumluluk alma ve sorumluluk verme gibi işlerde bu yüzdende yöneticilerin çoğu bu burçtan çıkar. Sanat eserleri ve tarihi eser gibi şeylere ilgileri vardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz