Bizi takip edin...

Rüyada Namaz Kılmak

Rüyada namaz kılmak, bu rüya sadece tek yoruma sahip değildir, bir çok namaz çeşidi vardır. Bundan dolayı yorumu değişir, örnek olarak verirsek cuma namazı, nafile namazı, farz namazı, bayram namazı kısaca tamamlarsak birden fazla namaz olduğundan yorumu değişmektedir. Ama genelde anlamı ferahlamak ve iç huzuru bulmak olarak tabir edilir. Mesela rüyada farz namazının kılınması güzel bir şeydir. Yüksek mevkilere gelmeye ve emanet aldığı bir şeyi çok iyi şekilde teslim etmesi anlamına gelir. Rüyada namaz kılmak islami, yorumunda ise borçlarından kurtulmaya ve küs olduğu kişi ile barışacağına işaret eder.

Rüyada Namaz Kılmak

Rüyada namaz kılmak, feraha ermek ve tüm maddi manevi sıkıntılarından kurtulmak demektir. Bu rüyayı gören kişi eğer imam ve bir din adamı ise, bir yere borç yapacağına ve tazminat ödeyeceği yönünde tabir edilir. Ayrıca mahkum biri ise cezasının hafifleyeceğine ve gönül huzuru bulacağına tabir edilir. Rüyada namaz kılmak diyanet, gören kişi rüyasında abdestli ise rüya sahibinin Allah’ın emirlerini ve farz olanı yerine getirmesi olarak delalet eder.

Rüyada Namaz Kılmayı İstemek

Rüyada namaz kılmayı istemek, bu rüyanın iki türlü yorumu vardır. Rüyada namaz kılmak istemek, Dini vecibelerini yerine getirmek isteyen birinin rüyası yada yaptığı bir şeyden dolayı pişmanlık duyan hak yoluna dönen birinin gördüğü hayırlı bir rüyadır.

Rüyada Namaz Kılmaya Çalışmak

Rüyada namaz kılmaya çalışmak, rüya sahibinin zoru başarması ve iyilik güzellik için uğraşması manasındadır. Aynı zaman da kişinin arınmasın ve yüksek iradeye sahip olacağına doğru ilerlemesi yönündedir.

Rüyada Namaz Kılmak Abdest Almak

Rüyada namaz kılmak abdest almak, kişinin Allah’a karşı olan görevlerinin sonuna kadar yerine getirmeye adamıştır. Bu yola çevresindekileri de teşvik edeceği manasına gelir.

Rüyada Namaz Kılmak İstememek

Rüyada namaz kılmayı istememek, bir takım sorumluluklarından kaçmak ve uzak durmak anlamına gelir. Aile hayatında huzursuz olacağına ve bu davranışlarını düzeltmesi gerektiğini işaret eder.

Rüyada Namaz Kılmak Görmek

Rüyada namaz kılmayı görmek, sıkıntılı olan biri bu rüyayı görüyorsa derdi kederi atarak ferahlığa erecektir. Aynı zamanda borçlarından kurtulmak düze çıkmak olarak tabir edilir.

Rüyada Camide Namaz Kılmak 

Rüyada camide namaz kılmak camide, rüya sahibinin tüm istek ve dileklerine kavuşacağına delalettir. İbadetlerini tam yapan takva sahibi insanın olduğuna yorumlanır.

Rüyada Namaz Kılmak İçin Abdest Almaya Çalışmak

Rüyafa namaz kılmak için abdest almaya çalışmak, yapmak istediği bir şeyde çelişkide kalmak demektir. Eğer abdest alabiliryorsa ve namazını kılıyorsa tüm yapmak istediklerini başaracağı manasındadır.

Alimlerin Açıklamaları

Câferi Sâdık (r.a)  Yorumu; Gören kişinin ferahlamak ve istediği sorunların kurtulacağına işarettir. Borçlu ise borçlarından kurtulacağına ve Allah yolunda güzel işler yapacağına delalet eder.

Diyanet Yorumu; Bu rüya rüya sahibinin ne kadar iyi niyetli olduğunu gösterir ve dini vecibelerini tam olarak yerine getirdiğine yorum yapılır. Bu yolda kendini adadığına ifade edilir.

İmamı Nablusi (r.a) Tabiri; Bu rüyanın birden fazla anlamı vardır. Bazen sürekli namaz kılmak isteyen fakat buna fırsat bulamayan yada yapamayan birinin gördüğü düştür. Yada kendini tamamen maneviyata yönelmiş olan ve tüm istek ve arzularını dertlerini sadece yaradan dan yardım isteyen birinin görmüş olduğu rüyadır.

Etiketler: , , ,

Yorumlar

  1. Mustafa @ ITIKAT HALI dedi ki:

    Rüyamda cami içinde namaz kılarken alnımı cami halısına dokundurduğumu görmüştüm.

    1. Eslemce dedi ki:

      Merhaba Mustafa bey rüyanızın yorumu için http://www.eslemnur.net/ruyada-namaz-kilmak/ bağlantıya tıklayın.

Yorum Yaz