Bizi takip edin...

Rüyada Gelinlik Giymek

Rüyada gelinlik giymek, öncelikle özel hayatında olan biri ile yakın zamanda evlilik yolunda ilerleyeceğine işarettir. Kişinin bu rüyası farklı şekillerde de yorumlanır. Rüyada gelinlik giymek, bekar biri bu gelinliği giyiyorsa bilinçaltında evlenme hayalini kuruyordur. Rüyada gelinlik görmek, düğünü yakın biri bu rüyayı görüyorsa, evlilik hayatının bir ömür boyu mutlu olacağı manasındadır. Rüyada gelinlik giymek, bu rüyayı gören kişi tüm istek ve arzuları kabul olur. Rüyada gelinlik giymek, ayrıca bebek bekleyenler için bir kız çocuğu müjdesidir. Hayatında olacak olan bir mucize evine yağacak olan nur olarak da tabir edilir.

Rüyada Gelinlik Giymek Ne Demek?

Rüyada gelinlik giymek ne demek: Gören kişinin eğitim anlamında üstün başarılar elde edeceğine ve hedefine ulaşacağı yönündedir. Kişinin iş hayatında yerinin değişeceği ve iş sahibi olacağına dair alamet eder. Bu rüyayı gören kişi evli birisi ise, aile huzurunun daha artacağı ve evinin bereketinin artacağı anlamındadır. Görülen bu rüya kişinin bazende iç dünyasını yansıtır, kişinin bu düşü kurması evlenmek istemesi yada önceden yarım kalmış bir şeyin hayalidir. Ancak bu rüya hayırdır ve hayır ile yorum yapılır. Kişinin yapacağı işlerde muvaffak olacağına da rivayet edilir.

Rüyada Bekar Kızın Gelinlik Giymesi

Rüyada bekar kızın gelinlik giymesi, bu rüya yaşayacağı güzel bir sevgi aşkı bulması anlamındadır. Yada bekar ve çekingen sakin bir kız ise görücü usulu bir evliliğe işaret eder.

Rüyada Gelinlik Giyen Birini Görmek

Rüyada gelinlik giyen biri görülüyorsa, o görülen kişinin mutluluğuna ve sevincine ortak olmak manasındadır. O kişinin mutluluğuna vesile olacaktır. Büyük sevaba girecektir.

Rüyada Evliyken Gelinlik Giymek

Rüyada evliyken gelinlik giydiğini görmek , kişinin evlilik hayatında daha aşkının artacağı ve bu kişi kadın ise kocasının ilgisinin ona karşı daha fazla olacağına işarettir.

Rüyada Gelinlik Giymek İslami Yorumu 

Rüyada gelinlik giyilmesi islami yorumu, kişinin hayatında beyaz bir sayfa açması ve kendini olumsuz etkilerden kurtarması manasındadır. Allah’ın izni ile tüm vesvese ve kuruntularından kurtulup kafasının aydınlık olmasına işaret eder.

Rüyada Gelinlik Giymek Diyanet Yorumu

Rüyada gelinlik giymek diyanet yorumunda, kişinin dünya evine girmesi ve bekar bir insana gelecek olan kısmete delalet eder. Kişi neyi bekleyip umuyorsa Allah tarafından onun gerçekleşeceğine tabir edilir.

Alimlerin Açıklamaları ( Rüyada Gelinlik Giymek) 

Câferi Sâdık (r.a)  Yorumu; Görülen bu rüya gelecek olan güzelliğe işaret eder. Kişi üzerine giydiği gelinlik ile etrafına ışık şaçan çevresinde sözü dinlenen biri olacaktır. Allah yolunda ilerleyen biridir, beyaz rengin aklığı ile etrafına ferahlık getirecek.

Diyanet Yorumu; Bu rüya kişinin evine gelecek olan berekete ve hayırlı kazançlara işarettir. Ayrıca evlilik ile müjdeler, yakın zamanda ani bir evlilik yapacağına dair rivayet eder. 

İmamı Nablusi (r.a) Tabiri; Rüya sahibinin şan ve şöhrete kavuşacağı yönündedir. Allah’ın izni ile gelecek olan bir yardım ile hayatının tamamının değişeceğine alamettir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz