Bizi takip edin...

Rüyada Ezan Okumak

Rüyada ezan okumak, bu rüyayı gören kişi için çok hayırlı ve güzel bir rüyadır. Dünya nimetlerinden tatmaya ve tüm güzellikleri yaşayacağına dair alamet eder. Kişinin istediği mutlulukları yakalamasına ve sevgi anlamında havalara uçacak kadar mutlu olmasına yorumlanır. Rüyada ezan okumak, kişinin Allah yolunda ilerlemesi ve dini vecibelerinden geri kaldığı bunları tamamlamak istemesinin göstergesidir. Ayrıca yaptığı bir şeyden pişman olması ve bunu telafi edeceğinin malum olmasıdır. Rüyada ezan okumak, yaptığı hatadan geri dönerek güzel bir hayat yaşamasına rivayettir.

Rüyada Ezan Okumak Ne Anlama Gelir?

Rüyada ezan okumak ne anlama gelir, kişinin aile bağlarının sağlamlaşmasına ve daha huzurunun artacağı manasını taşır. Eğer rüyasında uzanarak ezan sesi duyuyorsa geçimsiz biri ile karşılaşacağına yorumlanır. Rüyada ezan okumak, eğer meydanda okunuyorsa yanında kişileri dine davet etmek demektir. Bu rüyayı gören kişi Allah yolunda yapacakları var ise onları yapma şansını elde eder. Bahçede yada yaşadığı ortamında caddesinde okunan bir ezan varsa her konuda üstlenen biri olduğunu ve bu tavrıyla yanındakileri rahatsız ettiğini gösterir.

Rüyada Camide Ezan Okumak

Rüyada camide ezan okumak, iyi niyetlere ve güzel düşünceleri olan kişiyi ifade eder. Rüya sahibinin iyilik ve hayır yapmaya çok hevesli olduğunu ve bunları gizli yapması gerektiği konusunda uyarır.

Rüyada Güzel Sesle Ezan Okumak

Rüyada güzel sesle ezan okumak, rüya sahibinin nefsine sahip ve güzel ahlaklı bir kişi olduğunu işaret eder. Bu rüyayı gören kişinin bahtında çok büyük bir hayır vardır.

Rüyada Ezanı Yarım Okumak

Rüyada ezanı yarım okumak, yarım kalan bir şeylerin yeniden başlaması manasını içerir. Gören kişinin hayatında eksik olan yarım kalmış yenide yapmak istediği bir şeye başlamasıdır.

Rüyada Kadının Ezan Okuması

Rüyada kadının ezan okuması, tez zamanda alınacak olan güzel ve neşeli bir habere delalettir. Kişiye gelecek olan hayırlı bir evlada ve cömert insanlarla arkadaşlık etmesine yorumlanır.

Rüyada Ezan Okumak İslami Yorumu

Rüyada ezan okumak İslami yorumunda, kişinin hayatında çektiği sıkıntılarından kurtulacağına işarettir. Hasta bir kişi var ise şifa bulacağına ve kişinin kendi sağlık sorunları varsa atlatacağına alamettir.

Rüyada Ezan Okumak Diyanet Yorumu

Rüyada ezan okumak diyanet yorumu, bu rüyayı gören kişinin Allah tarafından ödüllendirileceğine işaret eder. Bu kişinin dünya hayatında istedikleri yapabilme imkanına sahip olacağı manasındadır.

Alimlerin Açıklamaları  

Câferi Sâdık (r.a)  Yorumu; Gören kişinin hayatında dini yönde ilerlemeler olacaktır. Bu yönde çevresindekileri insanları da bu konuda katkı sağlayacak ve sözü geçer biri olacaktır.

Diyanet Yorumu; Bu rüya gören kişi çok hayırlı bir rüyadır. Bundan dolayı yapacağı bir varsa bir niyeti varsa onun için hayırlı olandır, kişi manevi huzura kavuşacaktır.

İmamı Nablusi (r.a) Tabiri; İmamı Nablusi (r.a) derki, bu rüya kişinin geleceği ile alakalı bir rüyadır. Bu rüyayı gören kişiyi güzellikler beklemektedir, iç huzura ve hayatında yanlışa sapmadan yaşayacağını rivayet eder.

Etiketler: , , ,

Yorumlar

 1. Cavid dedi ki:

  Merheba.ben ruyada mescidin yaninda agacin basinda okudum ezani.bu iyimi?

 2. Ismail dedi ki:

  Ben tanidigim iyi alim hocanin yaninda kuran okudum tuyamda sesim de cokguzel okudum

  1. Zehra dedi ki:

   Merhaba bende rüyamda ezan okunduğunu gördüm hayatında ciddi anlamda bir gelişme oldu mu?

 3. Bircan Can dedi ki:

  Rüyamda bir insan televizyon programına röportaj veriyordu bende yanında bekliyordum ezan vakti dedi mikrofonu bana verdi ezan oku dedi yanımda kalabalık vardı bende mikrofonu aldım ezan okudum ezanı bağırarak okumuşum ezan bitince eşim uyandırdı ne anlama gelir

 4. Ayse dedi ki:

  Ben ve abim böğüre böğüre cok korkunç bir sesle ezanı okuduk.okudukca bişeyler abime musallat olmuş onlardan kurtulaya calısiorduk bi bana yapişıyordu bi ona.onlari ezanla defetmeye calistik.ruyamin iki gun sonrasi abimin olum haberini aldik.balkondan atladimi dustumu bilmiorum.ama dustugu mesafe uzak polisler kendisinin atladigini soylediler.

Yorum Yaz