Bizi takip edin...

Rüyada Atatürk’ü Görmek

Rüyada Atatürk’ü görmek, bu rüya görülen en güzel rüyalardan biridir. Hayır, sevgi, saygı ve sadakat anlamını içerir ve kişiye mutluluk getirir. Rüya sahibinin atamızın izinden gittiği manasında yorumlanır. Atatürk’ün düşüncelerini koruduğunu ve o düşünceleri yaşattığına işaret eder. Rüyada Atatürk’ü görmek, sevinçli bir haber alacağına delalettir. Bu kişinin çevresindeki herkese atamızın sevgisini aşılar. Onun yaptığı güzellikleri anlatır. Bu rüya aslında kişinin kendi düşünceleri ve prensiplerini belirten bir rüyadır. Rüyada Atatürk’ü görmek, büyük hayranlık duyan birinin gördüğü bir rüyadır.

Rüyada Atatürk’ü Görmenin Anlamı 

Rüyada Atatürk’ü görmenin anlamı, öncelikle bu rüya kişinin Mustafa Kemal Atatürk’ü gerçek hayatta çok görmek istediğini ve içinde duygusal olarak kendine dert ettiğine yorumlanır. Atamıza bağlı olduğunu gösterir. Rüyada Atatürk’ü görmek, kalbinde yaşatan birinin düşünde görmesi özlem duyması anlamına gelir. Aynı zamanda kişinin hayatında bazı işler de şansının açılacağını gösterir. Onun yolunda yürüdüğü için kendini çok mutlu ve gururlu hissettiğine rivayet edilir.

Rüyada Atatürk’le Konuşmak

Rüyada Atatürk’le konuşmak, görülen bu rüya öncelikle kişinin hayranlığını ve bağlılığını gösterir. Ayrıca bir büyük akıl almak içini dökmek manalarına gelir.

Rüyada Atatürk’le Yemek Yemek

Rüyada Atatürk’le yemek yemek, kişinin ona olan sevgisini gösterir. Bu rüya aynı zamanda gelecek olan temiz bir habere delalet eder ve kişiye hayırla tabir edilir.

Rüyada Atatürk’ü Öpmek

Rüyada Atatürk’ü öpmek, bu rüya gören kişi için oldukça iyidir. Dualarının kabul olduğunu ve dileklerinin kabul olacağını gösterir ve Allah’a şükretmeye bol dua etmeye işaret eder.

Rüyada Atatürk’e Sarılmak

Rüyada Atatürk’e sarılmak, bu rüya kişinin hayatında Mustafa Kemal Atatürk’e olan bağlılığı gösterir. Bazı dertlerinden kurtulduğunu hem maddi hemde manevi olarak ferahlamaya işarettir.

Rüyada Atatürk’ün Elini Öpmek

Rüyada Atatürk’ün elini öpmek, bağlılığı temsil eder. Aynı zamanda işlerinin yoluna girmesi ana baba duası almasına ve etrafında çevresinde hayırlı işler yapacak olmasına yorumlanır.

Rüyada Atatürk’ü Korumak

Rüyada Atatürk’ü korumak, yüce gönüllü cömert olan insanı belirtir. Aynı zamanda ülkesi için her şeyi yapacak insana ve çevresinde saygınlık kazanacaktır.

Rüyada Atatürk’ü Savunmak

Rüyada Atatürk’ü savunmak, bu rüya kişinin Mustafa Kemal Atatürk’e olan bağlılığını gösterir. Kişinin ona olan saygısını ve her yerde bahsettiğini ilkelerini koruduğunu işaret eder.

Rüyada Atatürk’le Savaşa Gitmek

Rüyada Atatürk’le savaşa gitmek, gören kişinin vatanı için her şeyi yapması anlamına gelir. Ayrıca Atatürk’ü normal hayatında göremediği için eksikliğini hissettiğini ifade eder.

Rüyada Mustafa Kemal Atatürk’ü Görmek

Rüyada Mustafa Kemal Atatürk’ü görmek, bu rüya kişinin sahip olduğunu gücü gösterir. Daha fazla güç ve hikmet sahibi olmaya şan ve şöhrete kavuşmaya delalettir.

Rüyada Atatürk’ü Görmek İslami Yorumu

Rüyada Atatürk’ü görmek islami yorumu, doğruluk ve dürüstlüğü simgeler. Ayrıca ona olan bağlılığı ve davasını sürdürdüğü düşüncelerini her yerde belirttiğini gösterir.

Rüyada Atatürk’ü Görmek Diyanet Yorumu

Rüyada Atatürk’ü görmek diyanet yorumunda, bağlılığını ve hayatının onun yolunda sürdürmek istediğini gösterir. Çevresindeki kişilere onun düşünceleri ve yaptıklarını anlatacağına işarettir.

Alimlerin Açıklamaları

Câferi Sâdık (r.a)  Yorumu; Bu rüya kişinin etrafındaki insanlara Atatürk sevgisini aşılamak istediğini ifade eder. Hayatında yaptığı şeylerde muvaffak olacağına delalettir.

Diyanet Yorumu; Şansının bahtının açılacağına ve işlerini yoluna koyacağı manasına gelir. Aynı zamanda iş hayatında yükselmeye ve büyük mertebeye yorumlanır.

İmamı Nablusi (r.a) Tabiri; Görülen bu rüyada kişinin iç dünyasında Mustafa Kemal Atatürk’ü yaşattığına yorulur. Sürekli onunla ilgili duygu ve düşüncelerini belirttiğini gösterir.

Etiketler: , , , ,

Yorumlar

 1. fatih dedi ki:

  Bende rüyamda ATATÜRK’Ü gördüm kunuştuk dertlerimi döktüm elini öptüm ve sarıldım , sonra bana bazı şeyler verdi( o da bende kalsın) ama birgün boyunca etkisinde kaldım… çok duygulandım çok…….

  1. Eslemce dedi ki:

   Merhaba Fatih bey rüyanızın yorumu için http://www.eslemnur.net/ruyada-ataturku-gormek/ bağlatıya tıklayın. Rüyanız hayır olsun.

 2. Hulya Soylu dedi ki:

  Mrb bu sabah Atatürk’ü rüyamda gördüm o kadar gerçekçiydi ki bizim evimizde ve aynı sofrada annem abim ve hatırlayamadığım yakınlarım var yemek yiyoruz muhabbet ediyoruz ve bizde kalıyor gerçek gibiydi hayır olsun inş

  1. Eslemce dedi ki:

   Merhaba Hülya hanım rüyanızın yorumu http://www.eslemnur.net/ruyada-ataturku-gormek/ bağlantıya tıklayın.

   1. Sudenaz dedi ki:

    Ben rüyamda istambulda bir evin önündeydim sonra biraz yürüdüm atatürkle karşılaştım bana sevgiyle bakıyordu sonra kendi evine götürdü sonra bir yere götürdü beni bir emlakçının içine girdim bana onun evine yakın bir ev almak istedi ben ordacıkta susakaldın sonra yolda bana kardeşim dedi ve bana birsürü şey anlattı bende ona şuan benim gördüğüm rüyamdayız dedim ona 2019 da sen malesefki yoksun dedim çünkü sen 1938 de bir hastalık yüzünden dünyaya gözlerini yumun dedim o beni bir anda kucakladı ve sarıldı bende ona sarıldım.

Yorum Yaz