Bizi takip edin...

Rüya Yorumları

Rüya yorumları, düşünüzde görmüş olduğunuz rüyaların açıklaması demektir. En ince ayrıntısına kadar anlatılması manasına gelir ve bu rüyalar üç şekilde anlatılır. Şeytani rüya, salih rüya ve bilinçaltına yer etmiş olan rüyalar. Rüya yorumları, görünen rüyanın nasıl olduğu ve saatine göre nasıl göründüğü ile alaka olarak yorumlanır. Sabah ezanın da görüne  rüyalar hiç bir şekilde tabiri yoktur. Yani gerçekliği manası olmaz, hatta kötü rüyalar görüldüğü zaman sabah ışıkları niyetine deyip rüyanızı suyu anlatmalı ve su ile akıp gitsin denmelidir. Rüya yorumları, bu şunu ifade eder sabah ezanında görünen rüya hiç bir şekilde kişiye yön veremez ve rüyaların yorumunu anlamını tam olarak bilinmesi gerektiğini vurgular. Rüya tabirleri islami kaynaklara dayanılarak yorumlanmaktadır. Bu yorumlar günümüz şartlarına göre anlam içermektedir.

Rüya Yorumları

Rüya yorumları, en gerçek manayı bizim sitemizde bulabilirsiniz ve gerçek rüya tabirleri yapan alimlerimiz, İmamı Nablusi Hz, Caferi Sadık Hz, İbn-i Sirin Hz,  İmamı gazali Hz bu rüya alimleri büyük rüya alimleridir ve yorumları gerçeği ifade eder. Rüya yorumları, gördüğünüz rüyanın sizin için ne anlam ifade ettiğini bilmeniz çok önemlidir, çünkü bazen rüyalar size gelecek olan olumsuz şeyleri gösterir. Bazende olumlu olacak yada beklediğiniz veya hedeflediğiniz bir şey olacağını malum eder. Birazda rüya ayetlerinden bahsedelim ve sizler için sırasıyla yazalım.

Rüya Ayetleri Nelerdir?

Rüya ayetleri nelerdir? kişinin gördüğü rüyanın açıklamasını ve anlamını neden önemli olduğunu anlatır. Büyük kitabımız Kuran’ı Kerim de şu ayetler bulunmaktadır.

12:4  Hani bir vakitler Yusuf, babasına demişti ki: “Babacığım, ben rüyada on bir yıldızla güneşi ve ayı bana secde ederken gördüm.”

12:5  (Babası) “Yavrucuğum! “dedi, “rüyanı kardeşlerine anlatma. Sonra sana bir tuzak kurarlar. Çünkü şeytan insanın açıkça düşmanıdır.”

12:36  Zindana onunla birlikte iki delikanlı daha girdi. Birisi dedi ki: “Rüyada kendimi şarap sıkarken gördüm”. Öteki de dedi ki: “Ben de başımın üstünde ekmek taşıdığımı, kuşların da ondan yediğini gördüm. Bize bunun yorumunu haber ver. Çünkü biz seni iyilik edenlerden görüyoruz.”

12:43  Bir gün melik (hükümdar) dedi ki: “Ben rüyamda yedi cılız ineğin yedi semiz ineği yediğini ve yedi yeşil başakla yedi kuru başak görüyorum. Ey ileri gelenler! Siz rüya tabir edebiliyorsanız benim bu rüyamın tabirini bana bildirin.”

12:44  Dediler ki: “Rüya dediğin şey karmakarışık hayallerdir. Biz ise böyle karışık hayallerin yorumunu bilemeyiz.”

İşte bu ayetlerden de kendinize bir yol çizebilirsiniz. Yani sizin rüyanız ne gibi bir rüya ve size ne anlatıyor bunun önemini ifade eder ve sizin rüyanızın yorumunu sitemizin rüya tabirleri bölümünde en doğru şekilde öğrenebilirsiniz.

Rüya Yorumları ve Rüya Tabirleri

Rüya yorumları ve rüya tabirleri, insan vücudunu ömrünün bir bölümünü uyuyarak geçirir. Bu zaman zarfında gördüğünüz rüyaları üç şekilde yorumlanır. Salih rüya, şeytani rüya, bilinçaltı rüyasıdır ve bizim için önemli olan rüyalar salih rüya ve şeytani rüyaların yorumunun ne anlama geldiğidir. Takva sahibi olan kişilerin gördüğü rüyalar genelde salih rüyalardır ve kişiye yön verir. Şeytani rüyalar ise size karşı yapılmış bir büyü yada bir musallat olduğunu ifade eder.

Dini Rüya Tabirleri

Dini rüya tabirleri, dinimizde rüyaların gerçekliğinin olduğu ispatlanmıştır. Bu rüyaların tabirleri kişilerin hayatına olumlu yada olumsuz şekilde yön veren yorumları bulunur. Dini rüya tabirleri, bazı gördüğünüz rüyalar aklınızda kalmış düşünüz kurduğunuz rüyaları da görebilirsiniz. Bazende sıkıntı olduğunuz zaman size yön verecek olan rüyaların yorumu açıklanır. Bilinçaltında yer etmiş rüyaları görüyorsanız bu sizin yaşamanızda bir şey ifade eden bir yorumu yoktur. Çünkü düşündüğünüzü görmeniz yorumunu içerir ve görmüş olduğunuz rüyaların yorumunu merak ediyorsanız ilim sahibi olan insanlara anlatmanız gerekir. Rüyanız esrarı ve içeri eğer gerçekçi bir rüya ise bu kimseye anlatılmamalıdır.

Etiketler: , ,

Yorumlar

 1. Büşra dedi ki:

  Merhabalar
  Öncelikle şu an sevdiğim çocuk ile karşılıklı konuşuyorduk ve bana diyordu ki şu an çıktiğı kız için eğer ilişkimiz 1900 gün daha devam ederse bizim ilişkimiz devam eder .Bende aklımdan düşünüyordum 1900 mü ne anlama geliyor diye . Ufak bir burukluk hissediyordum kalbimde .
  Ne anlama geliyor ?

 2. Aybike dedi ki:

  kayp olan ayakgabi

 3. Hasan dedi ki:

  Birinin evinin önüne araba koymak ve araba patlama sonucu ölümün olmasi ve senin üzerine atılması sonra hapise girdim sonra sucsuz oldugum anlasildi ve ciktim gittim ölenin ailesine ve affedildim

 4. Hasan dedi ki:

  En sevdiğin arkadasınin uzmanlik sınavıni kazandıgini görmek

 5. Semanur aksu dedi ki:

  Platonik olduğum ancak benden hazmedemeyen çocuk arkadaşlarının ıslık ve alkışları eşliğinde sınıftan çıktı. Ben de kendi sınıfımdan arkadaşlarımla ciktim. Siniflar karşı karşıya. Çocuk beni görünce gozunden bi damla yaş geldi ve ağlayark ona sarilip “beni hic birakma” dedim. O da “seni hiç bırakmayacağım” dedi

  1. Eslemce dedi ki:

   Merhabaların rüyanızın yorumunu için http://www.eslemnur.net/ruyada-asik-olmak/ bağlantıya tıklayın. Daha detaylı yorum için rüya tabirleri bölümünü geziniz.

 6. Ibrahim dedi ki:

  Ruyamda uç tane sandik onume dizilmisti disaridaydim ve karanliktaydim, bu uç sandik hepiside agaç tan yapilmisti, sonra yanima bir tane yasli bir dede geldi, bana soyle dedi ben sana bir tane anahtar verecegim sadece bir tane sandigik aça bilirsin dedi, sandigik açmadan ruyam biti, bu ruyamin anlamini bana anlatabilirmisiniz rica edsem.

  1. Eslemce dedi ki:

   Merhaba İbrahim bey rüyanızın yorumu için http://www.eslemnur.net/ruyada-anahtar-gormek/ bağlantıya tıklayınız.

 7. Zekiye dedi ki:

  Ölülerin iskeletlerinin çıkarıldığı eski bir ev yenilenir içine kiracılar oturur ben de o evin bi dairesinden bi oda alırım ve o odanın içindeki eski eşyaları temizlemeye çalışırken kendimi görürüm. Aynada gördüğümü sandım ilk ama sonda ayna olmadığını fark ettim benim değişmiş güzelleşmiş halimdi. kendime bakarken yüzüm güzel görünür burnum daha farklı ve güzeldir bu yansımam benden daha farklı hareket eder ve sanki hayatta yaptığım hataları aklıma vurur. Rüya o kadar gerçekçiydi ki o yansımamla konuşmaya çalıştım bana ismini söyledi ancak unuttum rüyada da sürekli unutup ona tekrar sorduğumu hatırlıyorum. Evin içinde yasini şerif buluyorum ve surelerin içinden yasini bulmaya çalışıyorum bi yandan da bildiklerimi okuyorum hatırladığım kadarıyla. Odanın içinde televizyondan okunmaya başlıyor bi adamın sesinden yasinin ilk ayetlerini duyuyorum. Sonra benim diğer yansımam bacağımı cimcikliyor durmasını söylüyorum. Ve sonra uyandım ve bacağımın aynı yerinde kırmızılık olduğunu gördüm. Ezan okunmaya başlandı uyandığımda.

Yorum Yaz