Bizi takip edin...

Zeytinyağın Yüze Faydaları

Zeytinyağın yüze faydaları, zeytin yağı Allah’ın verdiği en güzel mucizelerden biridir ve hemen her derde deva olan bir yağdır. Bir yapılan kürlerde zeytin yağı kullanılır. Saça olsun, yüze olsun, gerek yenebilen kürlerde olsun hemen hemen hepsine kullanılır ve faydalarını saymakla bitiremeyiz. Öncelikle cildi nemlendirir ve tazelendirir. Düzenli kullanımda sivilce izlerini yok eder bunun kullanımı olan kürlerde sitemizin kadınca haberler bölümünde yer almaktadır. Oradan sivilce izleri tedavisi ve sivilceler, siyah noktalar ilgili güzel maske tarifleri bulabilirsiniz. Hemen aklımıza şu soru geliyor, yüze zeytinyağı sürmek faydalı mı ve tüylendirme yapar mı gibi sorular aklımızda uçuşuyor. Güvenle cildinize uygulayabilirsiniz ve cilde kullanım şekillerinden bahsedecek olursak, en güçlü ve doğal nemlendiricilerden biridir. Özellikle kuru ciltler için en uygun olanıdır ve cildin yağ oranını dengeler. E vitamini bakımından zengindir ve cildin erken yaşlanmasını geciktirir. Bunun kullanımı ile ilgili ufak önerilerde bulanacağız. Her şeyde olduğu gibi fazla kullanımı da zarardır. Buna dikkat etmek gerekir.

Zeytinyağın Yüze Faydaları

Zeytinyağın yüze faydaları, yukarı anlattığımız gibi bir çok şeye faydası olan herşeye ilaç gibi gelen doğal yağdır. Zeytinyağı cezvede ısıtın. Az ısınmış cildi yakmayacak şekilde olsun. Yüzüne parmak uçları ile masaj yapın. Eğer başka bir bölgede kullanacak iseniz, el, ayak gibi gene aynı şekilde masaj yaparak sürün. Bunu günde bir kaç defa kullanabilirsiniz. Cilt döküntülerini ve kızarıklıklarını ortadan kaldırır. Korkmadan cildinizin her yerine kullanabilirsiniz.

Zeytinyağın Faydaları

Zeytinyağı faydaları, E vitamini bakımından zengin olduğu için cildin yenilenmesini sağlar. Cildi peeling yapar ve ölü hücrelerden arındırmak için kullanılır. Sivilce ve cilt problemleri ile savaşır. Şeker zeytinyağı karıştırıp cildinizi ovun ve 1 saat bekletin daha sonra cildinizi ılık su ile temizleyin. Bunu haftada iki kez uygulamanızda fayda var.

Zeytinyağın Vücuda Faydaları

Zeytinyağın vücuda faydaları, çok güzel bir masaj yağıdır ve kemikleri rahatlatır. Ayrıca ciltte oluşan kızarıklıkları ve döküntüleri geçirmeyi tedavi etmeyi sağlar. Direk hiç bir madde karıştırmadan vücudunuza uygulayabilirsiniz.

Zeytinyağın Saça Faydaları

Zeytinyağın saça faydaları, saç uzamasına yardımcı olur ve dökülmesini engeller. En güzel saç bakım maskesi olarak kullanabilirsiniz. Saç derinizi nemlendirir ve saçınızın uçlarını da tamir eder.

Etiketler: , , ,

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz