Bizi takip edin...

Sütün Cilde Faydaları

Sütün cilde faydaları, mineral ve vitamin bakımından zengin bir gıdadır ve bu yüzden her gün tüketilmesi gereken bir içecektir. Yüzyıllardır ileri gelen süt bakımları banyoları meşhurdur. Sütün sağlık yönünden inanılmaz faydaları vardır. Kleopatra bile süt ile cildine ve vücuduna bakım yaparmış. Bebeksi bir cildi sahip olmayı sağlayan süt her bakım önemli bir besin kaynağıdır. Süt, alfa hidroksi asit laktik içeriği sayesinde ölü hücrelerden nazikçe uzaklaştırır. Ayrıca sütün cilt lekelerini yok ettiği söylenmektedir. Süt amino asit bakımından zengin bir yapıya sahiptir. Cildin üzerine nüfus ederek doğal nemlenmeyi sağlar. Çok etkili bir nemlendirici olduğu söylenir. Sütün antioksidan özelliğide yüksektir. Cilde zararlı radikallerle savaşır ve ayrıca cilt bakım ürünlerinlerinde de sıkça kullanılır. Süt tüm vitaminleri içerdiğinden dolayı pek çok cilt bakım tedavisinde kullanılır. A, D ve B12 vitaminlerini içerir. Sivilceler içinde oldukça iyi gelen bir kürdür. Yanlış duymadınız süt ile yapılan kür.

Sütün Cilde Faydaları

Sütün cilde faydaları, sivilceler ile mücadele etmekte çok önemli bir rol oynar ve cildin aşırı yağını giderir. Siyah nokta oluşumunu önler. Süte gül suyu katıp yüzünüze sürün ve kuruyuncaya kadar bekleyin. Bu sizin için inanılmaz güzel bir maske olacaktır ve sivilcelerden kurtulmanıza yardım edecektir. Her akşam yüzünüze süt ile tonik yapın yıkayın ve ardından gül suyu sürün ve nemlendirici kreminizi uygulayın. Bebek gibi bir cilde sahip olacaksınız.

Sütün Cilde Yararları

Sütün cilde yararları, yukarıda bir çok faydasından bahsettik. A,D ve B12 vitamini içerir. Hem mineral bakımından zengindir hemde cilde canlılık verir. Detaylı bilgi yukarıdaki paragrafta paylaştık.

Sütün Cilde Zararları

Sütün cilde zararları, sütün bilindik üzere cilde bir faydası yoktur. Bazı kişilerin süt alerji olmakta ve bunun için bir hekime danışması gerekir. Çünkü herkese her maske yaramadığı gibi her gıdada aynı çözümü vermez.

Süt Cilde Nasıl Sürülür

Süt cilde nasıl sürülür, direk yüzünüze tonik yapabilirsiniz. Ya da bununla ilgi kadınca haberler bölümünde paylaşacağımız bir çok maske çeşidi olacaktır, maske şeklinde sürebilirsiniz.

Süt Cilde İyi Gelir Mi

Süt cilde iyi gelir mi, dediğimiz gibi eğer bir alerjik durum yok ise yada farklı bir rahatsızlık evet iyi gelir. Sivilceler hatta birebir bir çözüm yöntemidir. Cildiniz pamuk gibi nazik olur ve güzel bir görünüme sahip olursunuz.

Etiketler: , , ,

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz