Bizi takip edin...

Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulunur

Siyah noktalardan nasıl kurtulunur, cildimizde bulunan hücrelerin nefes almasını sağlayan küçük delikler bulunur. Bu delikler cilt kirliliğini dışa atmaya yararlar, fakat bu delikler kapanırsa burda biriken yağlar oksit yapar ve siyah nokta oluşumunu sağlar. Buda bizi oldukça rahatsız eder ve kurtulmak isteriz. Gerçektende kötü bir görünüm oluşur. Genelde yüzde görülür ama aslında vücudumuzun her yerinde olması mümkün. Kollarda, sırtta yoğun olarak görülür. Tabi en çok rahatsız eden durum yüz bölgesinde olanıdır. Eğer tedavi edilmediği durum olursa lekeler yada kalıcı olma durumu vardır. En güzeli doğal tedavi yöntemleri ile bunlardan kurtulmaktır. Siyah noktalardan nasıl kurtulunur, evde yapacağınız bir kaç doğal maske, bu durumdan kurtulmanız yardımcı olacaktır. Genelde hem kadın hem erkek olmak üzere her iki cinsinden sorunudur. En sık rastlanan cilt sorunlarından biridir. Cildin sağlıksız ve solgun görünmesini sağlar. Her yaşta bu problem yaşanması mümkündür.

Kişi için çok rahatsız edici bir durumdur ve yukarıda belirttiğimiz gibi bunlardan evde yapılan maskeler ile kürler ile kurtulmak mümkün. Bunları sebep olan durumların çoğu aslında bizden kaynaklı. Sigara içmek, cildin aşırı yağlı olması ve temizlenmemesi bu durumlara sebebiyet verir. Aynı zamanda aşırı makyaj ve hava kirliliği de bu duruma etkendir. Sık sık cildi temizlemek ve bakım yapmak bu durumu erteler yada oluşumunu azaltır. Cildin üst tabakasına yer alan yağlar yani siyah noktalar. Kesinlikle temizlenmesi gerekir ve ciltte kalıcı bir etki yapmaması için. Genelde sıkıldığında iz bırakır, büyük olan siyah noktalar.

Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulunur

Siyah noktalardan nasıl kurtulunur, bunun için bir çok yöntem vardır. Evde yapabileceğiniz maskeler ve kozmetik ürünleri de kullanabilirsiniz. Tabi en doğalı evde evde yapacağız olur. Siyan noktalar temizlenmediği takdirde sivilceye de yol açma durumu vardır. Aşırı güneş ışığına maruz kalmak ve deri bozuklukları da bu duruma sebebiyet verir. Özellikle ileri yaşlarda hormonlar yaşadığından deride yenileme olmaz siyah nokta oluşumu görülür. İşte size bunlardan kurtulmak için şimdi kolay yöntemlerden bahsedeceğiz. Hemen hemen hepimizin evinde yada yakınında bulunan malzemeler ile güzelleşmek artık çok kolay.

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Evde Maske

Siyah noktalardan için maske, bunun için en uygun maske çeşidi hemen hemen hepimizin evinde bununan limondur. Bunun için elimizde olması gerekenler, limon, bal, tuz ve yoğurttur. Hepsi bir çay kaşığı olsun ve macun kıvamına getirin. Yüzünüze sürün ve 7-8 dakika dursun ılık su ile temizleyin ardından gül suyu ve nemlendirici krem sürmeyi unutmayın. Günde 2-3 defa uygulayın, hassas ciltler için pek uygun değildir eğer kullanmak istersenizde direk güneşe çıkmayın.

Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulurum

Siyah noktalardan nasıl kurtulurum, size vereceğimiz maske tarifleri ile bunlar kabusunuz olmasın. Yumurta Akı kullanarak da siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. 2 adet yumurta akını tamamını yüzünüze sürün, daha sonra bir tanede daha ekleyin. İyice kurumasını bekleyin ve ılık su ile yıkayın. Güzelce temizleyip nemlendirici kreminizi sürün. Hatta güneş kremi her maskeden sonra uygulamak cildi daha taze tutacaktır.

Siyah Noktalar İçin Krem

Siyah noktalar için krem, bunun için piyasada çeşitli cilt kremleri ve burun bantları bulunmaktadır. Siyah maskeler gibi ama en uygunu evde uygulayacağınız macun kıvamında maskeler ve ardından nemlendirici kremlerdir.

Etiketler: , , ,

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz