Bizi takip edin...

Sivilceler Nasıl Geçer

Sivilceler nasıl geçer, hemen hemen ergenlik çağında olan kişilerin sorunudur ve bazı kişilerde aslında bu bir cilt problemidir. Bunun için ise doktora gidilmesi gerekir. Eğer vücutta vitamin eksikliğinden dolayı oluyorsa ona göre tedavi uygulanır. Yada vücut atamadığı bir rahatsızlığı bu yönlü atıyor olabilir. Veya alerjik bir durumdan da kaynaklanabilir. Sivilcenin bir çok nedeni vardır. Aynı zamanda bundan kurtulmakta bir o kadar da basittir. Aşağıda vereceğimiz başlıklar halinde daha da detaylandırıp anlatacağım. Sivilceler nasıl geçer, sürekli yüzünü nemlendirerek ve temiz tutarak sivilcelerden kurtulmanız mümkündür.

Sivilceler Nasıl Geçer

Sivilceler nasıl geçer, evde basit yöntemlerle bunlardan kurtulabilirsiniz. Şöyleki marketlerde satılan nemlendirici cildi kurutmayan sabunları kullanarak geçmesini sağlayabilirsiniz. Sabah akşam yüzünü bu tarz nemlendirici sabunlar kullanarak sivilceleri kurutabilirsiniz. Eğer kullandığınız sabun daha çok sivilce yapıyorsa bilinki alerji yapıyordur. Bazı kozmetik satan kataloglar da sivilce için bazı sabunlar satılıyor cildinize uygun olanı almalısınız. Daha çok sivilce yapıyor sonra bitiyor denmesine inanmayın. Çoğaltıyorsa cildinize yaramamıştır.

Sivilceler Nasıl Geçer Evde 

Sivilceler nasıl geçer evde, bunun için bir çok yöntem uygulanabilir. En basiti aslında maliyetsiz olanı limon tedavisidir. Bunu aşağıda detaylı olarak bahsedeceğim. Hemde cildin gözeneklerini sıkılaştırmakta en güzel yöntemdir.

Sivilce İzi Tedavisi

Sivilce izi tedavisi, bunun için yapılan maskelerden birinin tarifini vereceğim.

Sivilce İzi İçin Limon Suyu Maskesi

  • 2 tatlı kaşığı limon suyu
  • 2 tatlı kaşığı bal
  • 2 tatlı kaşığı badem yağı
  • 2 yemek kaşığı süt

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri karıştırın ve sivilce izlerinin üzerine sürün. Bu karışımı sürünce temizlemeden güneşe çıkmayanız. 20 dakika bekletin ve yüzünü yıkayın. Nemlendirici krem sürün. Bu hazırlanan maskesi 10 gün boyunca her gün uygulayın ve sonunda farkı göreceksiniz.

Sivilceler İçin Kür

Sivilceler için kür tarifi

  • Biraz lavanta 4-5 gram olacak şekilde
  • 1.5 su bardağı su

Hazırlanışı

Bir buçuk su bardağın içine lavantaları ekleyin ve kaynatın. 15 dakika demlenmesini bekleyin ve lavantayı süzün ılık bir hale geldiğinde akşam yemeğinden 2 saat sonra yarım çay bardağı olarak tüketin. Düzenli kullandığınızda cildin aydınlanmasını ve lekelerin kaybolmasını aynı zamanda sivilcelerden eser kalmayacaktır. 15 gün boyunca düzenli kullanımda faydasını göreceksiniz. 15 günden sonra geçmiyorsa 3-4 gün aralıklarla yapın.

Sivilceler İçin Limon Suyu 

Sivilceler için limon suyu, kullanımı yapmak için öncelikle yüzümü güzelce yıkayıp temizlemeliyiz. Bir limonu bir kabın içerisine sıkın ve kulak pamuğunu içerisine batırın. Daha sonra iyice limon suyunu çektiğinden emin olduysanız, sivilcelerin ve izlerin üzerine de sürün. 25-30 dakika yüzünüzde kurumasını bekleyin ve ılık suyla yüzünü yıkayın. Tamamen yüzünüzün temizlendiğinden emin olun. Bu işlemi 2-3 gün üst üst uyguladığınızda sivilcelerden rahatlıkla kurtabilirsiniz. Eğer yüzünüzde yanma veya kuruluk var cilt dengesini bozuyorsa uygulamayınız. Ayrıca aşırı kullanımda cilde zararlıdır.

Sivilceler İçin Elma Sirkesi

Sivilceler için elma sirkesi, bunun için söyle bir tarifi var.

Malzemeler

  • Maden suyu
  • Elma sirkesi

Hazırlanışı

Hakiki elma sirkesi bir fincan olacak şekilde ve maden suyuda bir fincan olacak. İkisini karıştırın ve sivilcelerin üzerine sürün. Bu karışımı sivilceler kaybolana kadar her gün kullanabilirsiniz.

Sivilceler İçin Karbonat

Sivilceler için karbonat, çok kolay bir tariftir. Karbonatı macun haline getirin ve yüzünüzde sivilce olan bölgeler sürün. 2-3 dakika bekletin soğuk suyla yıkayın. Bu karışımı haftada 2 yada 3 gün uygulayın. Cilt durumunuza göre uygulama yapın.

Sivilceler İçin Maske

Sivilceler  Limon ve Yumurta Maskesi

  • Yarım limon
  • 1 yumurta

Hazırlanışı

Yarım limonu sıkın ve yumurtanın akını kullanın. Daha sonra güzelce bu karışımı çırpın ve üç parçaya bölün. Öncelikle ilk böldüğünüz parçayı yüzünüze uygulayın ve 5 dakika bekletin. Daha sonra ikinci ayırdığınız bölümün sürün ve yine 5 dakika bekletin. Daha son ayırdığınız parçayı da sürüp 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Yağlı bir cilde sahip iseniz sizin için muhteşem bir maske olacak haftada bir yada 2 kez uygulayın. Hem gözenekler sıkışır, hemde cildiniz sıkılaşır.

Sivilceler İçin Sabun

Sivilceler için sabun kullanımında farklı markalarda olan bir çok sabunlar var. Bunlardan cildinize uygun olanı tercih edin, genelde ballı sabunları tavsiye ediyoruz. Tabi cilt yapınıza uygun ise hem cildi sıkılaştırıyor, hemde sivilceleri ortadan kaldırıyor. Sizler için bazı bilgiler derledik topladık, merak ettiğiniz herşeyi kadınca sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Etiketler: , , ,

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz