Bizi takip edin...

Sırt Sivilceleri İçin Bitkisel İlaç

Sırt sivilceleri için bitkisel ilaç, genel anlam sivilce özellikle biz bayanlar için büyük bir sorun demektir. Bunun yüzde cildiniz herhangi bir yerinde olması oldukça rahatsız edici bir durumdur. Bundan dolayı olmamasını isteriz ve bunun için çözüm ararız. Aslında çok basit yöntemler ile bu sorundan kurtulabiliriz. Burada vereceğimiz kürler işe yaramaz ise farklı bir sorun var demektir. Doktorunuza başvurmanız gerekir ve o şekilde bir tedavi uygulamalısınız. Öncelikle bu kürleri uygulamak için cildinizi çok iyi tanımanız gerekir. Çünkü her tarif cildinize uygun olmayabilir bunun için size uygun olanı denemelisiniz. Sırtta olan aktif yağ bezleri tıkanırsa bakteri oluşur ve sivilceler ortaya çıkar. Sırtta oluşan sivilceler ağrılara ve acılara sebep olur. Aynı zamanda sırtınız estetik görünümünü kaybeder. Yani kısacası kişi için çok rahatsız edici olur ve sırtta olması uyku problemlerine yol açar. İyileşme süreci de uzun sürer. Sivilcenin büyüklüğünü göremediğinizden dolayı ciddi durumları gözden kaçırabilirsiniz. Bu aknelere sebep olabilecek durumlar şunlardır, güneş losyonları ve masaj yağları bu problemlere sebep olabilir. Aynı zamanda sırtta sivilce oluşumunun diğer sebebi de sağlıksız beslenme, stres, karaciğer hastalıkları, cilde uygun olmayan kremler kullanma.

Sırt Sivilceleri İçin Bitkisel İlaç

Sırt sivilceleri için bitkisel ilaç, bununla ilgili suna dumankaya’nın portakal kabuğu kürü hemen hemen çoğu kişide işe yaradığı söylenmiştir. Portakalın kabuklarını rendeleyerek iyice ezin ve 1 çay kaşığı kabartma tozu ile karıştırın. Bu karışımın içerisine bi iki damla portakal suyu damlatın. 1 çay kaşığıda kepek yağı ekleyin. Bu karışımı sivilceli bölgelere yedirerek 20 dk bekletin ve yıkayın. Daha sonra nemlendirici krem uygulayın. Krem iyici emildikten sonra pişik için kullanılan pudradan sırtınıza serpin ve gece yatın. Temizlemeyin pudrayı bu karışım geçene kadar her gece uygulayın. Bazı kişilerin alerji bağlı da sivilce oluşumu olabiliyor bunun için doktordan yardım almanız gerekmektedir. Şimdi aşağıda vereceğimiz yazıda birden fazla tariften bahsedeceğiz. Sırt sivilceleri için bitkisel ilaç, bunlardan hangisi size uygun ise onu kullanmanızı tavsiye ederiz.

Sırt Sivilceleri İçin İlaç

Sırt sivilcileri için ilaç, çay ağacı yağı kullanımı ideal bir ilaç olur. Aynı zamanda siğillere de iyi geldiği söylenmiştir. Bununla ilgili genel bir yazı başka makalemizde detaylı açıklamasını yapacağınız. Ayrıca deniz tuzu kullanarak da sivilcelerden kurtulmanız mümkündür. Bu tarifin kürünü ayrıntılı olarak yazarsak

Sırt Sivilceleri İçin Deniz Tuzu

  • 2-3 bardak deniz tuzu
  • bir küvet dolusu sıcak su

Suyun içerisine deniz tuzunu dökün ve içine girerek 25-30 dakika bekleyin. Cildiniz kuru ise nemlendirici kullanın eğer değil ise yağlı ise kullanmanızı gerek yoktur. 2 3 gün üst üstte yaptığınızda tedaviye cevap verip vermediğini öğrenebilirsiniz. Eğer işe yararsa bir haftada kurtabilirsiniz.

Sırt Sivilceleri İçin Tedavi

Sırt sivilceleri için tedavi,

Sırt Sivilceleri İçin Yulaf Ezmesi Banyosu

  • 3 yemek kaşığı sade yulaf ezmesi
  • 1 tane çorap yada pamuklu kumaş

Yulaf ezmesini bir çorabın içerisine koyup iyice ezin ve küvetin içerisine koyarak banyo suyuna sıkın. Suya iyice bulaşmasını sağlayın. 20 dakika bu suyun içerisinde bekleyin. Sivilcelerden kurtulmuş olacaksınız.

Sırt Sivilceleri İçin Çözüm

Sırt sivilceleri için çözüm, bunun için birden fazla tarif vardır. Bunlarla bi çok tariften bu yazımızda bahsedeceğiz. Bunların bir kaçını aşağıda maddeler halinde yazalım.

Sırt Sivilceleri İçin Sabun

Sırt sivilceleri için sabun, defne sabunu, kükürtlü sabun ve piyasada olan sivilce sabunlarını eczaneden alarak kullanabilirsiniz. Yosunlu sabun ve peeling kullanmanız da fazla olmayan ve derin olmayan sivilcelere iyi gelir. Çok yoğun sivilceleriniz var ise diğer yöntemlerden verdiğimiz kürlerden faydalanabilirsiniz.

Sırt Sivilceleri İçin Maske

Sırt sivilceleri için maske,

Sırt Sivilceleri İçin Tarçın Bal Maskesi

Malzemeler

  • 1 çay kaşığı tarçın
  • 2 yemek kaşığı bal
  • Yarım çay kaşığı limon suyu

Malzemelerin hepsini bir kabın içerisinde karıştırın ve macun haline getirin. Sivilceli olan bölgeye uygulayın. 15-20 dk bekletin. Sonra yıkayın ve nemlendirici kremi kullanın.

Sırt Sivilceleri İçin Sirke

Sırt sivilceleri için sirke, en iyi ilaçtır diyebiliriz.

Bir bardak suyu 1 yemek kaşığı sirke karıştırın ve bunu banyo suyunuza katın. Sivilceli olan bölgeye sürün ve 5 10 dk beklettin sonra durulayın. Bunu her banyoda uygulayabilirsiniz, bir kaç kullanımda sonra etkisini göreceksiniz.

Sırt Sivilceleri İçin Bakım

Sırt sivilceleri için bakım, bunun için piyasada olan bakım kremlerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca yukarıda verdiğimiz kürlerden de faydalanabilirsiniz. Ayrıca sabah akşam yüzünü gül suyu yada gül yağı ile toniklediğinizde yüzünüzde parlama etkisi göreceksiniz. Bununla beraber çay ağacı yağıda kullanabilirsiniz.

Sırt Sivilceleri İçin Sprey

Sırt sivilceleri için sprey, bunun için piyasada satılan ürünlerden faydalanabilirsiniz. Yada bir şişenin içine su doldurun ve içine 1 yemek kaşığı sirke ekleyerek sırtınıza püskürtüp 15 dk bekletin. Daha sonra banyo yapın ve nemlendirici kullanın. Sizler için araştırdık daha farklı konular ile sizlerle paylaşacağız.

Etiketler: , , ,

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz