Bizi takip edin...

Sarımsaklı Şampuan Ne İşe Yarar

Sarımsaklı şampuan ne işe yarar, saç dökülmesi gibi bir çok sorunun çözümü ve saç derisinde enfeksiyon varsa düzelmesinde yardımcıdır. Ayrıca sadece sarımsağında faydası çok yüksektir. Saçlarınızı güçlendirir ve daha gür çıkmasını sağlar. Bir artısı daha vardır, saçın uzamasını sağlar. Saç tellerinin kalınlaşmasında işe yarar ve antibiyotik özelliği sayesinde kafa derisinde oluşabilecek enfeksiyonları da giderir. Saçta açma boyama yapılması sonucu zedelenen tellerini onarmaya yarat. Birden fazla yararı olan sarımsağın her türlü kullanıma uygundur. Sarımsaklı şampuan ne işe yarar, taze saç derisi oluşmasını sağlar.

Sarımsaklı Şampuan Ne İşe Yarar 

Sarımsaklı şampuan ne işe yarar, şampuandan ziyade sarımsağın kendisini kullanmak gerekir. Saç bakımda sarımsak içerikli kürlerden de bahsedeceğiz. Düzenli olarak kullanıldığında kafa derisindeki kuruluğu alır ve nemlendirir. Saç kırılması gibi problemleri düzenler. Saçlarınızdaki kepek sorununu da kökünden çözmeye yardımcıdır. Perma yapında kullanılan kimyasalların saça verdiği zararı telafi eder. Sarımsaklı şampuan ne işe yarar, kanı hızlandırır ve saçtaki tüm problemleri halletmeye yarar.

Sarımsaklı Şampuan Nasıl Kullanılır

Sarımsaklı şampuan nasıl kullanılır, bir fındık büyüklüğünde saçınıza uygulayın. Durulayın 2.ci yıkamada köpürecek tir ve 3-4 dakika masaj yapın ve saçınızda bekletin. Daha sonra durulayın. Toplamda 3 yıkama yapın. Düzenli kullanımda faydasını göreceksiniz.

Sarımsaklı Şampuan Ne Kadar Saç Uzatır

Sarımsaklı şampuan ne kadar saç uzatır, sorusunun cevabını hepimiz merak ederiz. Düzenli kullanımda saç derisini tamir eder ve dökülme gibi tüm problemleri ortadan kaldırır. Aynı zamanda sağlıklı ve gür saçlara sahip olmanızı sağlar. Daha hızlı uzamasında etki eder.

Sarımsaklı Şampuan Faydaları

Sarımsaklı şampuan faydaları nelerdir, saymakla bitmeyen sarımsağın faydalarından şampuanı da aynı şekilde faydalıdır. Dilerseniz evde doğal bir şekilde sarımsaklı şampuan yapmanız mümkün.

  • Saç dökülmesini engeller,
  • Saçı güçlendirir ve tellerini kalınlaştırır,
  • Sağlıklı saç derisi oluşturur,
  • Zarar görmüş saçları onarır,
  • Saçtaki kaşıntıyı ve kuruluğu alır,
  • Saçları korur ve kırılmasını önler.

Doğal Sarımsaklı Şampuan Yapımı

15 diş sarımsak alın güzelce soyun, ezerek yada blenderden geçirerek macun haline getirin. Çok az su 1 çay kaşığı zeytinyağı ve çay çiçeği yağı ekleyin. Bir kaç damla nane yağı ekleyin. Bu karışımı sampuanınızın içine boşaltın. Her saç yıkamanızda kullanın.

Etiketler: ,

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz