Bizi takip edin...

Saç Bakımında Argan Yağı Kullanımı

Saç bakımında argan yağı kullanımı, argan ağacından elde edilir rengi hafif kırmızıya dönüktür ve Fasta bulunan bu yağın 200 yıl kadar ömrü vardır. Saça faydaları oldukça çoktur ve en önemli özelliği dökülmeyi engellemesidir. Bakımlı görünmenin anahtarıdır ve gür, canlı, parlak gösterir. Saçlarınız sayesinde daha çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz. Saç bakımında en güzel yöntem yağ kullanmaktır. Hem bir zararı olmaz, hemde saçı besler canlandırır. Tabi bu konuda argan yağı sizin kurtarıcınız olacaktır. Duştan önce bu yağı kullanabilirsiniz, 1 saat bekletmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca bunu her duşta kullanabilirsiniz. İçeriğinde E vitamini bulunması sebebiyle saçlarınızı baştan aşa besler. E vitaminin cildi yenileme özelliği olduğundan dolayı en önemli vitaminlerden biridir. Saçlarınızın zayıf ve güçsüz görünmesinden şikayetçiyseniz, argan yağı sizin için doğru seçim olacaktır. Saçlarımız gün içinde çok fazla dış etkenlerden zarar görür. Bundan dolayı kırılır ve güçsüzleşir bunun için argan yağı tam biçilmiş kaftandır. Saçlarınız hem yumuşak hemde daha rahat taranacaktır.

Saç Bakımında Argan Yağı Kullanımı

Saç bakımında argan yağı kullanımı, saçlarınız şekil almıyorsa argan yağı kullanmak sizin için uygun olacaktır. Duştan önce tüm saçımızı yağlayıp 1-2 saat beklettikten sonra yıkayın. Daha sonra hem taranması hemde fön çekmek kolay olacaktır. Ayrıca saçınızın kabarmasını da önler ve parlaklık verir. Saçlarınız için doğal onarım sağlar. Ayrıca argan yağı ve yılan yağı karışımı saçları hızlı uzatmaktan faydası vardır. Eşit şekilde göz kararı saçınızın uzunluğuna göre biraz argan yağı biraz yılan yağı karıştırarak saçınıza sürün ve tam 3 saat bekletin 15 günde bir tekrar edin. Faydasını 1 ayda göreceksiniz.

Saç Bakımında Argan Yağı Nasıl Kullanılır

Saç bakımında arga yağı nasıl kullanılır, saçınıza direk masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Dilerseniz başka saç bakım yağları ile karıştırıp kullanabilirsiniz. E vitamini bakımında zengin bir yağdır. Saç haricinde başka kullanım durumları da vardır. Kalp ve damar hastalıkları, kanseri azaltır, kandaki kolesterol oranını düşürür, romatizma ağrılarını düzeltir, gebelikte karın çatlaklarını önler, göğüslerin sarkması ve boyun sarkmalarından kurtarır, sedef, egzama, kızarıklık, pullanma ve kaşıntıyı giderir. Yaraların hızlıca iyileşmesinde faydası olur. Bununla ilgili daha detaylı olarak başka makalemizde bahsedeceğiz.

Etiketler: ,

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz