Bizi takip edin...

Rüyada Yerden Para Toplamak

Rüyada yerden para toplamak, kişinin hayırlara vesile olacak olan işler yapacağı yönünde tabir edilir. Hanesinde bereketinin ve rızkının artacağı manasındadır. İş hayatında büyük sıkıntılardan gelecek olan büyük işlere ve bol kazanca işaret eder. Rüyada yerden para toplamak, bekar ve evliliği yakın bir insansa düğün üstü girdiği sıkıntıyı gösterir. Bu sıkıntıları kısa zamanda aşacağı yönünde yorumlanır. Evli bir insan ise kişinin alacağı malla ilgili birikim yapması demektir. Rüyada yerden para toplamak, gören kişi borçlu ise kısa zamanda borçlarından kurtulur ve feraha erer.

Rüyada Yerden Para Toplamak Ne Demek?

Rüyada yerden para toplamak ne demek, kişinin sıkıntılarından hem maddi hemde manevi yönde rahatlamak anlamına gelir. Gelecekte geçim zorluğu çekmeden yaşamak olarak yorumlanır. Her türlü zorluğu atlamaya ve daha çok eşlerin bir birine bağlanması yönünde ifade edilir. Rüyada yerden para toplamak, kişinin birikim yaparak kısa zamanda istediği işe sahip olması ve ondan sonra elde edeceği şan ve şöhrete rivayet edilir.

Rüyada Yerden Bozuk Para Bulmak

Rüyada yerden bozuk para bulmak, kişinin kulağına gelecek olan aslı olmayan dedikodulara denir. Başka yorumculara göre de esası olmayan bir şeyden dolayı suçlanmak manasına gelir.

Rüyada Yerden Para Topladığını Görmek

Rüyada yerden para topladığını görmek, kısa zamanda büyük rızk kazanmak olarak yorumlanır. Geçim darlığından kurtulur ve gelecekte çok iyi bir hayata sahip olacağına işarettir.

Rüyada Yerden Kağıt Para Bulmak

Rüyada yerden kağıt para bulmak, rüya sahibinin çok azimli ve çalışmadan bir şey elde etmek istemediğine delalettir. Kişinin alın teri kazanacağına mala mülke alamet eder.

Rüyada Bakır Para Görmek

Rüyada bakır para görmek, hayatında bu aralar zorluklarla savaşacağına ve elinden bazı şeylerin gideceği yönündedir. Azmi sayesinde her şeyini tekrardan geri kazanacağı manasındadır.

Rüyada Farklı Madenlerden Para Görmek

Rüyada farklı madenlerden para görmek, görülen bu rüya gelecek olan sıkıntının habercisidir. Borçlar konusunda dara düşmek ve bir işte çelişki de kalmak demektir.

Rüyada Yerden Para Toplamak İslami Yorumu

Rüyada yerden para toplamak islami yorumunda, bu rüya gören kişi için çok hayırlı bir rüyadır. Gelecek olan büyük bir fırsatın habercisidir ve beklediği bir şeyi elde etmek anlamında yorumlanır.

Rüyada Yerden Para Toplamak Diyanet Yorumu

Rüyada yerden para toplamak diyanet yorumu, bereket ve huzur anlamındadır. İş hayatında elde edeceği bol kazanca ve yapacağı işleri büyüteceği yönünde ifade eder.

Alimlerin Açıklamaları

Câferi Sâdık (r.a)  Yorumu; Borçlarından kurtulmaya ve gönül ferahlığı manasına gelir. Bol para ve rızkın giderek çoğalmasına aile hayatındaki birlik ve beraberliğin artmasıdır.

Diyanet Yorumu; Bu rüya gören kişi için çok hayırlı ve güzeldir. Gelecek kaygısı olmadan yaşamaya geçim sıkıntısı çekmeden yaşamaya çevresindekilere yararı dokunmasına işarettir.

İmamı Nablusi (r.a) Tabiri; Çektiği sıkıntılardan sonra gelecek olan huzura yorumlanır. Parasal yönden güç kazanmak ve tamamen düze çıkmak anlamında tabir edilir.

Etiketler: , , , ,

Yorumlar

 1. Fatma dedi ki:

  Ruyamda yerde yaprakların altında paralar çıkıyor bnde topluyorum sonra yengem geldi sordu napiyorsun bnde birşey demiyorum ayını toplamaya devam ediyorum hep 100 ve 200 topluyorum bu rüya ne anlama geldiğini soylermisiniz

  1. Eslemce dedi ki:

   Merhaba Fatma hanım, rüyanızın yorumunu linke tıklayarak okuyabilirsiniz. http://www.eslemnur.net/ruyada-kagit-para-gormek/ daha ayrıntılı yorumu için sitemizin rüya tabirleri bölümünde para ilgili rüyalardan faydalanabilirsiniz.

 2. emine dedi ki:

  Merhaba bu gece ruyamda goruyorum ki gece karanlikda yeni bir evimiz var ve oranya giderken yolda birden bozuk kurualar goruyorum aliyorum sonra yol boyunca karsima cikiyor ve topluyorum eve gelince ise onlari sayiyorum yikayip koyuyorum . Yorumlarsaniz sevinirim

 3. Anne dedi ki:

  Rüyamda bir ağacın yanından bozuk para topluyorum bir kacta ne ağaç var küçük fidan şeklinde. İnsanlar onu dilek için koymuş lar diye konuşuyorum hidirellezde

  1. Eslemce dedi ki:

   Merhabalar rüyanızın yorumu için http://www.eslemnur.net/ruyada-bozuk-para-gormek/ tıklayın. Daha detaylı yorum için rüya tabirleri bölümü gezin.

 4. kerime dedi ki:

  Ruyamda kızımın anne diye seslenmesiyle yola cikiyorum ve kosuyorum bi bakıyorum yolda bozuk parameters bir litraliklar var ben toplamak istiyorum ve 2/3lira alıyorum birde bakıyorum ki yolda taş sandiklarim hepsi paraymis hepsini toplamak için yere elimi uzattiyorum ve aklıma kızım geliyor.onu bulmam lazım ve paraları elimden atıp bunları toplamakla uğraşamam kızımı bulmam lazım deyip koşmaya devam ediyorum

  1. Eslemce dedi ki:

   Merhaba Kerime hanım rüyanızın yorumu için http://www.eslemnur.net/ruyada-bozuk-para-gormek/ bağlantıya tıklayınız.

 5. Deniz dedi ki:

  merhaba ben buugün durak gibi bir yerde duruyordum ve yerde hep 5 kuruş 10 kuruş ve 25 kuruş buluyordum en çok 25 kuruş buluyordum ama hepsini tek tek tek topladım sonra anneme dönüp dedimki anne bak yerde 5 ve 10 kuruş bulmak uğur getirirmiş bende birsürü oldu 25 kuruş ta çok dedim. Rüyamın tabiri nedir acaba en sonun datüm para elimde birikiyordu.

 6. Sıla dedi ki:

  Ruyamda adamin biri yere bozuk paralari saçıyor ve bana bunlari topla say diyor. Bende toplayarak saymaya basliyorum baya bi sayyorum sonra uyanıyorum.

  1. Eslemce dedi ki:

   Merhaba Sıla hanım rüyanızın yorumunu öğrenmek için http://www.eslemnur.net/ruyada-para-saymak/ bağlantıya tıklayın.

 7. Fatih dedi ki:

  Mrb yerden bozuk madeni para topluyorum ve bu paraların bazıları eski tarihi sikke paralara yada yabancı paralara benziyordu birbirine toplayarak tam biavuc dolusu oluyor . Yorumlarda iz sevinirim tesekkurler

  1. Eslemce dedi ki:

   Merhaba Fatih bey rüyanızın yorumu için http://www.eslemnur.net/ruyada-bozuk-para-gormek/ bağlantıya tıklayın.

 8. Birsen dedi ki:

  Merhaba. rüyamda deniz kenarında akşam vakti abilerim ve çocuklarıyla beraberiz. yerde bozuk para görüyorum, toprağın altında. önce sadece 1-2 lira var sanıyorum, sonra toprağı araladıkça bir sürü 1 liranın çıktığını görüyorum. ve şaşırıyorum. sonra yanıma abim ve kuzenim geliyor, paraları hiç saymadan avuçluyoruz. paralar da epey parlak, yeni basılan 1 liralar gibi.. sonra ben bir anda duruyor ve bu paranın bizim olmadığını, insanların buraya geldikçe düşürdüğünü düşünüyorum ve haram olduğunu hatırlıyorum. eğer bu paraları alırsak başımıza kötü işler gelir, çocuklarımıza bir iş gelebilir diye düşünüyorum. hemen yeğenlerime bakıyorum ve onların suyun kenarına gittiklerini görüyorum. ve küçük yeğenim suya düşüyor, ama onu çıkarıyorlar hemen. bak gördün mü başlarına bir iş gelebilirdi diye düşünüyorum.

 9. Emine baran dedi ki:

  Merhaba.. rüyamda arkadaşlarımla birlikte tranvaydayız onlar başka yere gidecekler bende eve gideceğim ama yanımda tramvaya basacağım kartım yok cüzdanımda da 20 tl para var alsam parasız kalıcam almasam yolda kalıcam diyorum tramvaydan inip hemen yukarıdan gelecek tramvaya binicem sonra hafif yağmur yağmış nemli yerler ve yokuş yukarı gidiyorum ama hava kapalı sonra yerde kağıt paralar 20 likler buluyorum adım adım gidip 10-20 tl bide euro bulup topluyorum. Sonra yukarı doğru bakıyorum yol ikiye ayrılıyor ama sağdaki yol bir eve çıkıyor oraya doğru yürüyorum yolun sonuna geliyorum bakıyorum ki bir oda ama eaki tahta kapı ve kapının kolu yuvarlak demir kol kapıyı açıyorum kapkaranlı harabe bir oda bi bakıyorum bir ünlü küçük bir kız film setiymiş orası sonra çıkıyorum ordan geri yola devam ediyorum. Hayırlara vesile olsun inşallah.

  1. Eslemce dedi ki:

   Merhaba Emine hanım rüyanızın yorumu için http://www.eslemnur.net/ruyada-para-gormek-ne-demek/ bağlantıya tıklayın.

Yorum Yaz