Bizi takip edin...

Rüyada Ölü Görmek

Rüyada ölü görmek, bu rüya kişinin sevineceği ve yeni bir olayın olacağı yönünde tabir edilir. Aynı zamanda ölü diri getirir derler ve bazen bu rüya yeni gelecek bir bebeğin habercisi olur. Bazen sevilen uzakta olan hasretlik duyulan birine yakın zamanda kavuşacağına işaret eder. Rüyada ölen birini kalkmış şekilde başka tabircilere o kişiyi şehitlik makamına gelmesine delalet eder. Genelde bu rüya da görülen kişi ya ağır hastalık geçirmiş biridir. Yada çok sevdiği birini bu şekilde görmesidir. Eğer rüyada ölen birinin oturduğunu görüyorsa, iş hayatından büyük mertebelere gelmek olarak tabir edilir. Rüyada ölü görmek islami, yorumu kişinin ömrüne ömür katmak olarak yorumlanır.

Rüyada Ölü Görmek

Rüyada ölü görmek, bazende kişinin nasıl gördüğü ile alakalı bir durumdur. Kimi gördüğü ve ne şekilde gördüğü rüyanın durumunu değiştirir. Eğer kavgalı olduğu birinin rüyada bu  şekilde görüyorsa, onunla barışacağı yönünde tabir edilir. Bazende hassas kişilerin sevdiği insanları kaybetme korkusu olduğundan gördüğü rüyadır. Bazen bu rüya göründüğü duruma göre mevki makam sahibi olmak olarak tabir edilir. Rüyada ölü görmek diyanet, yorumunda kişinin sıkıntılarından kurtulması ve sevindirici müjdeler alması olarak alamet edilir.

Rüyada Ölü Görmek ve Ağlamak

Rüyada ölü görmek ve ağlamak, gülmek hatta kahkaha atmak olarak yorum yapılır. Elde edeceği güzel bir işe ve şan şöhret sahibi olmaya delalet eder.

Rüyada Annenin Öldüğünü Görmek

Rüyada annenin öldüğünü görmek, rüya sahibinin annesiyle yaşayacağı güzel günlerin habercisidir. Aynı zamanda annesinin sağlık sorunları var ise ortadan kalkacak mutlu huzurlu bir hayata tabir edilir.

Rüyada Babanın Öldüğünü Görmek

Rüyada babanın öldüğünü görmek, babanın ömrü ömür katmak anlamına gelir. Babasına duyduğu sevginin ve saygının artması başarılarını hep babasından feyiz alarak kazanacağı manasında yorumlanır.

Rüyada Kardeşinin Öldüğünü Görmek

Rüyada kardeşinin öldüğünü görmek, rüya sahibinin kardeşiyle arasından su sızmayacağına işarettir. İleri de kardeşiyle beraber iş hayatında büyük atılımlar yapacağı yönündedir.

Rüyada Evladının Öldüğünü Görmek

Rüyada evladının öldüğü görmek, rüya sahibinin görebileceği en acı rüyalar dandır. Fakat yorumu ferahtır ve evladından hayır görmeye uzun bir ömür beraber yaşamaya alamettir.

Alimlerin Açıklamaları

Câferi Sâdık (r.a)  Yorumu; Rüya sahibinin bu rüyayı nasıl gördüğüne bağlıdır. Ölmek yeni bir başlangıç ve yeniden doğuş demektir. Ölmüş biri ile konuşmak yakın zamanda bir derdinden kurtulmak rahata ermek olarak tabir edilir.

İmamı Nablusi (r.a) Tabiri; Gören kişi eğer ölü kimseye sarılıyor sa, o kişi gerçekte ölüyse çok özlediği biridir. Ölü değil ise ondan göreceği bir tür yardım ile sıkıntılarından kurtulup feraha çıkacağına alamettir.

Etiketler: , , ,

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz