Bizi takip edin...

Rüyada Gelinlik Görmek

Rüyada gelinlik görmek, görüldüğü anlamı ifade eder. Kişinin evlenmek istediği ve bir kısmetin kapıda olduğunun habercisidir. Bazı yorumculara göre rüyada gelinlik görmek, gelecek olan bir habere işarettir. Rüyada gelinlik giymek, kişinin bu rüyası beklenilenin haberi geleceği fakat bu haberin kendisi için değil başkasının yararına olduğunu anlatır. Bazende rüyada gelinlik görmek, kişinin bilinç altı ile alakalıdır, evlenmek istediği ve bunun hayalini yaşayan biridir. Bazende rüyada gelinlik görmek, beklediği konuda gelecek olan hayırlı haberlerin alametidir. Bu rüya genelde hayırdır ve hayır ile yorumlanır. Bekar biri bu rüyayı görüyorsa, evlilik yolunda bir kısmet veya iş hayatında gelecek olan parasal yönde rahatlığa mevkiye yorulur.

Rüyada Gelinlik Görmek Ne Demek?

Rüyada gelinlik görmek ne demek: Evli bir kadın ise bu rüyayı gören gelinliği giyiyorsa, hayırlı bir evlat sahibi olacağına. Yeni evlenmiş biri bu rüyayı görüyorsa, yakın zamanda bir mutluluk bir müjde yaşayacağına delalettir. Eğer bir erkek bu rüyayı görüyorsa, ikilemde kalacağı ve kafasında çözümlenemeyen sorunlar ile uğraşacağına yorum yapılır. Bu rüya sahibinin gönül bağı olduğu kişi ile dünya evine gireceğine de yorumlanır. Gelinlik rüyası görüldüğü durumuna göre yorumlanır, siyah gelinlik giymek anlamı kişinin bunalımda olduğunu gösterir.

Rüyada Evli Birinin Gelinlik Giymesi 

Rüyada evli birinin gelinlik giymesi, kişi aile hayatının ve iç huzurunun olduğunun göstergesidir. İş hayatında olacak olan güzel haberlere parasal yönde düze çıkacağını anlatır. Yeni evli biri ise daha aşkının muhabbetinin artacağının habercisidir.

Rüyada Başkasının Gelinlik Giydiğini Görmek

Rüyada başkasının gelinliği giydiğini görmek, rüyada kim görülüyorsa o kişinin ereceği rahatlığa ve huzura işarettir. Kişinin mutlu olacağı bir geleceğe sahiptir. Bir anda yapılacak bir evliliğe de delalet eder.

Rüyada Gelinlik Görmek İslami Yorumu

Rüyada gelinlik görmek islami yorumunda, kişinin özel hayatında olan bir insan ile dünya evine gireceğine işarettir. Bekar bir insan erkek yada kadın bu rüyayı görüyorsa, gelecek olan hayırlı bir kısmete tabir edilir.

Rüyada Gelinlik Görmek Diyanet Yorumu

Rüyada gelinlik görmek diyanet yorumu şöyledir ki, bu rüyayı gören kişiye bir ömür boyu mutluluk ile müjdeler Allah c.c evlilik hayatında özel hayatında çok mutlu olur. İş hayatında bereketi ve kazancı artar.

Alimlerin Açıklamaları ( Rüyada Gelinlik Görmek) 

Câferi Sâdık (r.a)  Yorumu; Görülen bu rüya Câferi Sâdık (r.a) göre iki anlam taşır. 1 daha önce evlenme yolunda olan birinin yarı yolda kalması yarım kalmış bir hayat ve yeni bir başlangıç yapacağına 2.si ise evliliğe ve hayatında mutlu olacağına dair rivayet eder. 

Diyanet Yorumu; Bu rüya sahibinin düşünde gördüğü gelinlik, hayatında yaşayacağı bir mucizeye ve maddi sıkıntılarının biteceğine işarettir. Ummadığı birinden gelecek olan yardım eline delalettir.

İmamı Nablusi (r.a) Tabiri; Bu rüya mutluluk habercidir. Her konuda beklediği bir haberi alması bir müjdeli ile sevinmesi evli bir insanın bir evlat sahibi olması genelde bu rüya kız evlada yorulur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz