Bizi takip edin...

Rüyada Fare Yakalamak

Rüyada fare yakalamak, sizinle arkadaşlık eden fakat size içten içe kıskanan iyiliğini istemeyen bir düşmanınız olduğunu gösterir, gördüğünüz bu rüya. Size zarar veremeyeceğine çünkü onun sinsilikler inin farkına varacağınızı gösterir. Görülen bu rüya genelde düzenbaz bir insanı anlatır ve bu gibi insanlarla muhatap olmak zorunda olduğunu belirtir. Rüyada fare yakalamak, güçsüz zayıf bir düşmanı simgeler. Başka yorumculara göre ise bir kazadan beladan son anda kurtulmak anlamına gelir. Yada istekli olduğunu bir işin olmaması ve aslında kişi için hayırlı olmadığını belirtir.

Rüyada Fare Yakalamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada fare yakalamak ne anlama gelir, kişinin sıkıntılarının olduğunu ve bunları kısa zamanda anlatacağını işaret eder. Aynı zamanda iki yüzlü arkadaşlıklardan kurtulacağına yorumlanır. Bazende sizi birinin sıkıntı çıkaracağından kötülük yapacağını malum eder. Rüyada fare yakaladığını gören, kişinin hayatında olumsuz düşüncelerinden kurtulacağını da gösterir. Kişi eğer hanesinde fare yakalıyorsa eve giren çıkan bir düşmana işaret. Rüyada fare yakalamak genelde kişinin habersiz olduğu bir şeyleri anlaması manasındadır.

Rüyada Fare Yakaladığını Görmek

Rüyada fare yakaladığını görmek, bu rüyada aynı anlamı içerir. Kişinin sahtekar dostluklardan kurtulması ve kendine yeni bir yol çizmesi manasında yorumlanır.

Rüyada Fare Tutmak

Rüyada fare tutmak, birisini saklı bir iş yaparken görmek manasına gelir. Bu rüya aynı zamanda kişiye karşı kötülük yapacak birini suç üstü yakalamak anlamını içerir.

Rüyada Bacaktan Fare Isırması

Rüyada fare ısırması, kişiye kötülük yapmak isteyen birinin az olsa rüya sahibine zarar vermesidir. Örneğin lafla sözle rahatsız etmesi dedikodu ile ortamlarda can sıkması gibi.

Rüyada Farenin Isırmaya Çalışması

Rüyada farenin ısırmaya çalışması, gören kişinin hayatında sıkıntılarını geride bırakmasıdır. Kişinin düşmanın ona karşı kötülük yapamadığı manasını içerir.

Rüyada Fare Yakalamak İslami Yorumu

Rüyada fare yakalamak islami yorumu, toplum huzurunu bozan fitne fesat insana delalet eder. Bu insanın oyunu bozmaya ve ortamda atmaya rivayet eder.

Rüyada Fare Yakalamak Diyanet Yorumu

Rüyada fare yakalamak diyanet yorumunda, rüya sahibinin kötülüğünü isteyen zayıf bir düşmana alamettir. Fakat kişinin maneviyatının yüksek olduğunu ve Allah’ın izni ile sıkıntıya düşmeyeceğine yorumlanır.

Alimlerin Açıklamaları

Câferi Sâdık (r.a)  Yorumu; Kişinin hanesine istemediği bir misafirinin gelmesine işarettir. Bu kişi ne konuştuğunu bilmeyen biri olduğundan rüya sahibinin canını sıkan bir insandır.

Diyanet Yorumu; Bu rüya kişi iş hayatında yükselip mal mülk sahibi olmasına işarettir. Aynı zamanda bazı düşmanlıklarının olduğunu vurgular ve dikkat etmesi konusunda uyarma amaçlıdır.

İmamı Nablusi (r.a) Tabiri; Öncelikle bu rüya kişinin iç dünyasında yaşadığı bazı sıkıntılardan dolayı rüyasına yansıması olarak görülür. Başka bir anlamı da korkularını endişeleri ve çevresinde hoşlanmadığı insanların olduğunu gösterir.

Etiketler: , , , ,

Yorumlar

 1. hakan dedi ki:

  Rüyamda, içerisinde çok fazla eşya olmayan biraz aydınlık bodrum kat bir eve girdim. Yerde halı vardı ve 1 tane 3’lü kanepe vardı. Yerde duvarın kenarında yatak gibi bir şey vardı, yanına gidip baktığımda çok küçük sünger gibi bir şeyin etrafı çevriliydi. Bu neymiş diye söylenirken arkamdan bir şeyin hızlı bir şekilde içeri girdiğini fark ettim kanepenin altına doğru kaçtı. Onun fare olduğunu düşündüm ve gördüğüm şeyin yatağı olabileceğini düşündüm. Onu kovalamaya başladım fakat odadan çıkaramadım daha sonra zarar vermek istemedim ve odadan dışarı çıktım, koridor gibi yerden geçerken arkamdan koşarak geldiğini gördüm bu sefer ben kaçmaya çalışırken üzerime atladığı anda siyah bir fare olduğunu gördüm, elimden ısırdı ve canım acıdı elimle başından yakaladım ve tutup atmaya çalışırken uyandım. Rüyamla ilgili yorumunuzu bekliyorum. Teşekkürler.

  1. Eslemce dedi ki:

   Merhaba görmüş olduğunuz rüyanın yorumunu linke tıklayarak okuyabilirsiniz. http://www.eslemnur.net/ruyada-fare-isirmasi/ rüya tabirleri sayfasından gördüğünüz rüyanın diğer anlamlarına bakabilirsiniz.

 2. Taha dedi ki:

  Ruyada fareyi takipedip sandalyenin ayagina sıkıştirdim ve yakaladim bu arada fare cok ses ve ciglik atiyor gibiydi bi isim vardi evde cok kalabalikti bi isim vardi halledip geldigimde fare yoktu yakaladigim yerde neye yorumlanir (fare siyahdi)

  1. Eslemce dedi ki:

   Merhaba rüyanızın yorumu için http://www.eslemnur.net/ruyada-siyah-fare-gormek/ bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz.Ayrıntılı yorumunu için fare ile ilgili rüyalarımız dan okuyabilirsiniz.

 3. Yusuf dedi ki:

  Mrb calıstıgım iş yerimdeyim baldızım yanıma gelıyor dukkanda bırtane fare var dogurmus ikide yavrusu var baldızım tuz ruhu getiriyor fareyi yakalayıp yıkıyacak fareyi cagırıyor gelmıyor elını uzatım fareyı yakalıyor tasın önune koyuyor fare kacıyor ben cagırıyorum gelıyor tastakı tuzruhundan bır yudum ıcıyor biz diskindiğümizde cıkarttıgımız sesi cıkartıyor kacıyor bende arkasındann dokuyorum ama ona gelmıyor yavru farelerde cıkıp oldukları yerden öbür tarafa gidiyorlar

 4. Tülay dedi ki:

  Merhaba ben rüyamda okul gibi bir yerdeyim fare görüyorum korkup masanın üstüne çıkıyorum sonra bi kız onu öldürüyor ve ikiye parcaliyor ve bi parçasını başka bir kız atıyor parçalara kız da diğer parçasını ayağıma sürüyor bu arada ben evliyim okul gibi biyerde gördüm ama bunu ne anlama geliyor acaba

 5. kübra dedi ki:

  rüyamda evimizde mutfağa kutu şeklinde kapan koyuyorum fareleri yakalamak için sonra üçüde o kutuya giriyor ikisi kutunun içinde kalıyor diğer küçük olan kaçıyor kutunun içinde kalan farelerde kendilerini ısırarak öldürüyorlar farelerinde üçüde beyaz renkteydi

  1. Eslemce dedi ki:

   Merhaba Kübra hanım rüyanızın yorumu için http://www.eslemnur.net/ruyada-beyaz-fare-gormek/ bağlantıya tıklayın.

 6. Seher Ünal dedi ki:

  Eski oturduğumuz evde oluyoruz mutfakta marulun içinde fare var marulun rengi gri kül gibi sonra ben onları kız kardeşimle kovalıyorum biri beni arka bacağımdan ısırıyor sonra biz fareleri kovalıyoruz babam la babaannem geliyor onlar da bakıyorlar birşey olmaz diyorlar sonra ben marulun içine bakıyorum hala orda korkuyorum

  1. Eslemce dedi ki:

   Merhaba Seher hanım rüyanızın yorumu için http://www.eslemnur.net/ruyada-fare-gormek/ bağlantıya tıklayın.

Yorum Yaz