Bizi takip edin...

Rüyada Ezan Sesi Duymak

Rüyada ezan sesi duymak, gören kişinin iyi bir aile terbiyesi aldığı yönündedir. Bundan dolayı da çevresinde sevilen sayılan sözü geçen bir kişi olacağına işaret eder. Kişinin evlilik niyeti var ise sağlam bir evlilik yapacağına delalettir. Rüyada ezan sesi duymak, bolluk bereketin evde hiç eksik olmayacağı manasına da gelir. Zengin ve lüks bir hayata sahip olmak anlamlarına da gelir. Başka yorumculara göre de maddi olarak büyük güce sahip olmaya, dini inancı tam olan biri ile bir izdivaca adım atmaya yorumlanır. Rüyada ezan sesi duymak, kişinin sağlık sorunlarından kurtulacağına eğer bir hasta var iyi haberinin geleceğine alamet eder.

Rüyada Ezan Sesi Duymak Ne Anlama Gelir?

Rüyada ezan sesi duymak ne anlama gelir, bu rüya kişinin hayatın olumlu gelişmelerin olacağının müjdecisidir. Bazı tabircilere göre kişinin içsel dünyasında kendisini iyi hissetmek istediğine yorum yapılır. Aynı zamanda kendisini yalnız hisseden ve çevresindeki insanlardan destek bekleyen biri olduğu konusunda delalet eder. Rüyada ezan sesi duymak, bazen bilinçaltının yansıması olan bir rüya, bazende gönül ferahlığı olacak bir anlam içerir.

Rüyada Ezan Sesi Duymak ve Uyanmak

Rüyada ezan sesi duymak ve uyanmak, bu rüya kişinin namaz kılması gerektiğini anlatır. Yada yapmak istediği bir şeyi yarım bıraktığının manasını taşır.

Rüyada Sabah Ezan Duymak

Rüyada sabah ezan duymak, kişinin kaybolan huzurunu geri kazanacağına ve mutlu olacağını anlatır. Bu uzun zamandan sonra kişinin sevineceği iç huzuru olacağını malum eder.

Rüyada Sabah Ezanı İle Uyanmak

Rüyada sabah ezanı ile uyanmak, bu rüya kişinin hayatında dışa atmak istediği bir şeylerin olduğunu gösterir. Bundan dolayı buna bia önce başlaması gerektiğini anlatır.

Rüyada Akşam Ezanı Duymak 

Rüyada akşam ezanı duymak, bu rüya çok hayırlıdır kişinin helal yoldan kazanacağı bol paraya işaret eder. Kimseye muhtaç olmadan hayatı en iyi şekilde yaşamasına yorumlanır.

Rüyada İkindi Ezanı Duymak

Rüyada ikindi ezanı duymak, aşk hayatının yolunda gittiğini ve gönül bağlarının daha kuvvetleneceği yönündedir. Evli çiftlerin ise muhabbetlerinin artacağına delalettir.

Rüyada Sela Okumak

Rüyada sela okumak, kişinin gördüğü bu rüya cefakar birini ifade eder. Kendinden çok başkalarının düşündüğünü ve kırılacağı durumlar söz konusu olacağına tabir edilir.

Rüyada Ezan Okumak

Rüyada ezan okumak, gören kişi sevindirecek çok güzel bir habere yorumlanır. Beklenen bir şeyin olacağına ve iş hayatında terfi edeceğine işarettir. Aynı zamanda hangi durumdaysa yükseleceği yönündedir.

Rüyada Ezan Sesi Duymak İslami Yorumu

Rüyada ezan sesi duymak İslami yorumunda, kişinin hayatında kazanacağı bazı tecrübeleri olacaktır. Bu sayede beklentilerinin üzerine çıkarak istediğini elde edeceğine yorumlanır.

Rüyada Ezan Sesi Duymak Diyanet Yorumu

Rüyada ezan sesi duymak diyanet yorumu, gören kişinin hayatında olumlu gelişmelere işarettir. Her konuda muvaffak olacağının habercisidir ve mutlu olmaya parasal yönden sıkıntının son bulacağına tabirdir.

Alimlerin Açıklamaları  

Câferi Sâdık (r.a)  Yorumu; Bu rüya bazende kişinin içinde hac umre gitme istediğinin rüyasına yansıması olarak yorumlanır. Kişi net bir şekilde ezan duyuyorsa isteklerinin olacağının habercisidir.

Diyanet Yorumu; Kişinin kendi yolunu çizmesi ve önün aydınlık olduğunu gösterir. İçindeki bazı sıkıntılarını atmasına ve parasal yönden rahatlayacağı bir döneme girecektir.

İmamı Nablusi (r.a) Tabiri; Hayırlı amellere ve gönül güzelliğine yorulur. Aynı zamanda bu rüyada dünya hayatında yaptığı iyiliklerin öbür tarafta meyvesini yemesine tabir edilir.

Etiketler: , , ,

Yorumlar

 1. Muhiddin dedi ki:

  Assalamualaikum ben evimizde annem ve babam ile dolasirken komsumun daminda bir baska komsumun ezan okudugunu duydum, ama bu komsum dediklerim ikisi abi kardesler.
  Bu ruyami merak ediyorom yorumlarsaniz sevinirim

  1. Eslemce dedi ki:

   Merhaba Muhiddin bey rüyanızın yorumu için http://www.eslemnur.net/ruyada-ezan-okumak/ bağlantıya tıklayın.

 2. Nazife dedi ki:

  Merhaba rüyamda tanımadığım kişiler bana degişik degişik bakıyordu en sonunda kendimi okulumun orda buldum bize ateş ediyorlardı o kişiler sonra ezan okunmaya başladı birden ezan sesi korkutucu bir sese dönüşüyordu uyandım sabah saatleriydi

  1. Eslemce dedi ki:

   Merhaba Nazife hanım rüyanızın yorumu için bağlantıya tıklayın. http://www.eslemnur.net/ruyada-ezan-sesi-duymak/ hayırlı rüyalar.

 3. Gulan dedi ki:

  Merhaba ben rüyamda ıssız bi yerdeydim kimseler yoktu benim üstüm başım çamur ve kir pislik içindeydim su arıyordum heryerde abdest alıp temizlenmek için ama hiçbiryere yoktu derken karşıma inşaat halinde bir bina çıkıverdi ben binaya girip su aramaya koyuldum ama su yoktu tam ümüdi kestim birden ezan sesini duydum allahım dedim ezan okunuyor ama su yok abdest alıp temizlenmek için tam öyle derken yanımda bir ibrik su beliriverdi ben hemen suya koşup çok şükür yarabbim dedim ve abdest almaya başladım o anda birde baktım elimin altında çeşme akıyo şırıl

 4. Sevim dedi ki:

  Merhaba Ben ezan okunurken șarap içiyordum ama tadi tatliydi. Ve sonra cok pisman oluyorum. Sonra TV De bi program varmis mezara girdiginde iste mezara birsey geliyomus adini unuttum tam bu konuda konusuyorlardi uyanmisim

Yorum Yaz