Bizi takip edin...

Rüya Tabirleri

Rüyada kan görmek, rüyada damarından kan aktığını görmek kişinin varlıklı iken yokluğa düşeceği anlamına gelir ve kötüye işaret eder. Eğer herhangi bir uzuvundan kanama geliyorsa buda kedere girmeye yorumlanır. Bazı yorumculara göre ise haram bir işe bulaşmak olarak ifade edilir. Bazen ise kişinin yaptığı kötü birşeyden dolayı pişmanlık duyması olarak ifade edilir. Bu kişinin iç dünyasının dışa vurması manasına gelir. Gelecek olan sıkıntıların başlangıcıdır ve bir çeşit malum olmak olarak yorum alır. Kafa karıştıran bir yorum ise kanın rüyayı bozduğu ama her rüyada olduğu gibi görülme şekline değişiklik gösterir ve o şekilde tabir edilir. Yarada çıkan kan ise gam demektir. Eğer bedeninden çıkan kan ise, rüşvet alır haram yer. Kanın üstü lekelenmiyorsa, günahtan kurtulmadır. Bazı rüya alimlerine göre ise, dul bir insan ile gönül ilişkisi yaşamaya delalettir. Rüyada Kan Görmek Rüyada kan görmek ne anlama gelir, rüyanın görüldüğü imgelere değişiklik gösterir. Mesela çeşmeden kan akması yada kan gölü görmek o ortamda kan döküleyeci manasına gelir. Burundan kan gelmesi, kederden ve sıkıntıdan uzaklaşıp huzura ermek olarak yorumlanır. Damarlarda kan görmeye zengin olan birisi için fakir için mal kazanıp zenginleşmeye ifade edilir. Bir yerde birikmiş kan görmek, zülüm görmek haksızlığa uğramak olarak tabir edilir. Ağızdan kan gelmesi, yalan söyleyen kişiye kötü düşmana ve iftara eden kandıran anlamında yorum yapılır. Rüyada Kan Kusmak Rüyada kan kusmak, rüya sahibinin yaptığı hatalar yüzünden vicdan azabı çekmesine işarettir. Bazı yorumculara göre ise, içinden nefreti atması ve sorunları artık çözmesi manasına gelir. Rüyada Kan Vermek Rüyada kan vermek, yakın zamanda bir rahatsızlık yaşayacağına ve bunun biraz uzun bir zaman alacağına ifade edilir. Bazen ise kişinin hasta birine çok büyük bir iyilik yapacağına yorumlanır. Rüyada Kan Tükürmek Rüyada kan tükürmek, başlamış işlerde kişinin istediği sonuca ulaşamaması demektir. Aynı zamanda haksız kazanç ve kolay yönden kazanılan para hakka girmek gibi anlamlara gelir. Rüyada Kan Aldırmak Rüyada kan aldırmak, birilerinin sizin arkanızdan konuştuğuna ve bunun sizin için çok sinir bozucu olacağı yönündedir. Siyaha dönen kan görmek güçlü olmaya zorluklar karşısında direnmeye tabir edilir. Rüyada Kan İçmek Rüyada kan içmek, rüya sahibinin gördüğü bu düş genel olarak psikolojiktir. Bazı yorumculara göre ise, haram yoldan kazanılan para ile geçinmek zorunda kalmaktır. İkinci yorum ise, yaptığınız yardımın ulaşmaması demektir. Rüyada Kan Temizlemek Rüyada kan temizlemek, yapılan bir hatayı yanlışı ortadan kaldırmak anlamında yorumlanır. Ayrıca bir yorumu daha vardır, aile yadigara bir mirası yakın zamanda almak olarak delalet eder.
Rüyada kuş pisliği görmek, rüya sahibinin bu rüyası kişinin aslında çok şanslı olduğunu gösterir ve görüldüğü gibi iğrenç bir durum değildir. Yakın zamanda bir mutluluk yaşanmasına ve özel günlerin olacağına yorumlanır. Bu zamanda sevgiliden eşten bir hediye alması manasına gelir. Bu tarz bir rüya gördüyseniz sizi bir sürprizin beklediği yönündedir. Nasıl bir sürpriz beklediği size bağlı bir durumdur. Kişinin bir istediği, dileği yada çok arzuladığı bir şey var ise yakın zamanda bunun olacağı anlamındadır. Uğur anlamına gelir ve gelecekte hayırlı şeylerin olacağının yansımasıdır. Tüm maddi sıkıntılardan kurtulmak ve manevi olarak sevdiği şeylere erişeceğine işaret eder. Hanede bolluk ve bereketin artacağına tamamen her yönden güzel bir durumun olacağına yorulur. Yakın zamanda gelecek olan evlilik yönünde bir haberin de sizi beklediğine delalettir. Rüyada Kuş Pisliği Görmek Rüyada kuş pisliği görmek imam nablusi, her yönden iyiyi güzeli ve kişinin ferah bir yaşantı süreceğine yorumlanır. Eğer bu rüyayı gören kişinin maddi yönde sıkıntıları var ise, bu sorunun çözüleceği anlamındadır. Beklentilerinin olacağına ve huzurlu bir geleceğin onları beklediğine işaret eder. İş hayatında yerinin değişmesi ve daha güzel yerlere gelmesi yönündedir. Rüyada kuş pisliği temizlemek te derdi kederi üzerinden atmak hayır olacak olan şeylerin ona geleceğine ifade edilir. Uzun bir yolda beklediğiniz biri var ise hayır ile geleceğine yada beklediğiniz kişinin sizin için geleceğine tabir edilir. Rüyada Kuş Pisliği Yıkamak Rüyada kuş pisliği yıkamak, yakın zamanda bir ferahlık yaşayacağına ve sorunların artık biteceğine yorum yapılır. Küs olduğu bir kimse var ise onunla barışır ve sevinçli günler olacağına ifade edilir. Rüyada Kuş Pişirmek Rüyada kuş pişirmek, kısmetini çok iyi şekilde kullanmak ve hayatının en güzel dönemlerini yaşayacağı günlerin gelmesidir. Sıkıntıda olan biri rüyayı görüyorsa, tam tersi çok mutlu olacağı yönündedir. Rüyada Kuş Pisliği Yemek Rüyada kuş pisliği yemek, bir arkadaşınızın yada bir yakınınızın sıkıntısı olduğuna işarettir. Onun sıkıntılarına çözüm bulacağınıza ve sevincine vesile olacağınıza tabir edilir. Rüyada Kuş Pisliği Yağdığını Görmek Rüyada kuş pisliği yağdığını görmek, kişinin zengin olması manasına gelir. Bulunduğu durumdan çok büyük ve güzel yerlere geleceğine iş hayatında çok mutlu olacağına yorumlanır. Rüyada Kuş Pisliği Bulaşması Rüyada kuş pisliği bulaşması, rüya sahibinin uğurlu bir zaman içerisine gireceğine işaret eder. Bu zamanda yapacağınız bir iş girişimi ve farklı bir konu var ise bunun hayırlı olduğu yönündedir. Rüyada Kuş Boku Görmek Diyanet Rüyada kuş boku görmek diyanet, bu rüyada kuş pisliği görmek ile aynı anlamlara gelir. Şans, mutluluk, sevinç, yakın zamanda gelecek ola tüm güzellikleri ve güzel bir geleceğe sahip olmaya delalettir.
Rüyada güvercin sürüsü görmek, görülen en güzel rüyalardan biridir ve en kötü anlarınızda yanınızda sevdiğiniz dostların olacağına yorumlanır. Hiç bir zaman kötü gün geçirmeyeceğinize tam düşerken kurtulacağınıza işaret eder. Beklediğiniz bir haberin gelmesi hatta daha büyük bir sevinç yaşayacağınız manasına gelir. Bazı rüya tabircilerine göre güvercin şu şekillerde yorum alır. Eş, güzel ahlak ve sadık dost olarak ifade edilir. Zor günlerinizde daima yanınızda bulacak olan iyi insanlara delalettir. Kazançlı işlerle uğraşmaya ve güzel olan hayırlı olan yollarda ilerleme yönündedir. Bazende bu rüya birinin özlemini çektiğinize ve bundan dolayı sürekli uçan güvercinler görülmesi manasındadır. Ayrıca kapanan kısmetlerin açılmasına ve itibarın yükselmesine, mevkiye de alamet eder. Sevilen taktir gören biri olmaya da işaret eder. Her alime göre farklı yorumlanan bir rüyadır. Nasıl görüldüğü çok önemlidir ve kişinin rüyasına göre yorum alır. Bu rüyayı gören kişinin küs olduğu biri var ise yakın zamanda barışacağına rivayet eder. Rüyada Güvercin Sürüsü Görmek Rüyada güvercin sürüsü görmek, bu rüya kişinin bazen evham yaptığı yönündedir. Dediğimiz gibi rüya sahibinin görme şekline göre değişir. Yani gelecek kaygısı yaşayan biri nadir de olsa bu tarz bir rüya görür. Genelde hayırlı ve mutluluk getiren bir düştür. Güzel haberler ve özgürlük anlamında da yorumlanır. Uzaktan gelecek olan bir misafirinde yanında size bir haber getireceği anlamında tabir edilir. Bazende bebek bekleyenler için bir müjde olarak ifade edilir. Yakın zamanda alacakları önemli bir haberle çok güzel bir sevinç gözyaşına alamet eder. Rüyada Güvercin Sürüsü Uçurmak Rüyada güvercin sürüsü uçurmak, ferahlamak ve görüldüğü gibi kuşlar gibi hava da uçmak olarak yorum alır. Mutluluk ve evlilik yönünde yapılacak olan güzel adımların başlangıcı olacağı tatlı bir tesadüf yaşamak manasındadır. Rüyada Güvercin Sürüsünün Eve Girmesi Rüyada güvercin sürüsünün eve girmesi, çok büyük haberler ve kişinin hayatının şansını yakalayacağı bir durum olacaktır. Bu şansı iyi değerlendirmesine ve bir daha bu tarz bir şans yakalayamayacağına hayatında dönüm noktası yaşayacaktır.
Rüyada kuş avlamak, kişinin eline geçen tüm fırsatları güzelce değerlendirmesi olarak yorulur ve hayatında yüksek bir şansa sahip olacağına işaret eder. Bu kişinin ayrıca ne dileği var ise kabul olur ve istekleri sırasıyla nail olur. Aynı zamanda da çok zengin olmak anlamında yorumlanır. Rüyada beyaz kuş avlamak, evlilik anlamında birden fazla kısmet gelmesi demektir. Evli olan birisi bu rüyayı görüyorsa onun hayırlı evlat sahibi olması ve iş hayatında en yüksek seviyelere çıkmasıdır. Eğer rüyada siyah kuş avladığını görüyorsa, yakın zamanda ona sıkıntı veren şeylerden kurtulması olarak tabir edilir. Bu rüyayı gören kişinin hayatının varlık içinde geçileceğine rivayet edilir. Kişinin maddi anlamda hiç sıkıntı çekmeyeceğine ve hatta zaman zaman yükselip malının mülkünün artacağı yönündedir. Bazen ise bu rüya psikolojik olarak yorum yapılır. Rüyada Kuş Avlamak Rüyada kuş avlamak diyanet, rüya sahibinin güzel bir şansa nail olacağına yorulur. Anneler babalar için evlatlarının ona sunacağı güzel günlere ve onların sevgilerini kazanacak güzel şeyler yapacağına ifade edilir. İş anlamında açılacak olan hayırlı bir yolun olduğuna işarettir. Bu yolun kişiye çok iyi geleceğine tüm sorunlarının ortadan kalkacağına özellikle maddi sorunlarının biteceğine delalettir. Rüyada Kuş Avı Yapmak Rüyada kuş avı yapmak, kişinin yapmak istediği şeylere yakın zamanda ulaşması anlamına gelir. Aynı zamanda sıkıntılarının son bulacağına ve sorunlarının biteceğine yorum yapılır. Rüyada Kuş Avlayan Kedi Görmek Rüyada kuş avlayan kedi görmek, güçlünün zayıfı ezmesi gibi durumlardır ve kişinin böyle bir ortamda istemeden de olsa bulunması olarak ifade edilir. Bazen ise psikolojik bir rüyadır. Rüyada Taşla Kuş Avlamak Rüyada taşla kuş avlamak, istediğini elde etmek için uğraşmak ve sorunları kökünden çözmek demektir. Aynı zamanda da zor olanı başarmak ve emeline ulaşmak olarak yorulur. Rüyada Kuş Avcısı Görmek Rüyada kuş avcısı görmek, rüya sahibinin bir esaret altında olduğuna ve bundan çok sıkıldığına yorulur. Bu durumdan yakın kurtulacağına ve sorunlarını aşacağına işarettir. Rüyada Kuş Avlamak Ne Anlama Gelir Rüyada kuş avlamak ne anlama gelir, rüya sahibinin kendi ayakları üzerinde duracak güce sahip olduğuna delalettir. Yoğun bir hayat mücadelesinin ardından çok yüksek yerlere gelmeye alamettir.
Rüyada kuş kafesi görmek, rüya sahibinin sakladığı bazı gerçeklerin olduğuna ve eğer kuşu bırakıyorsanız ferahlamak anlamında yorumlanır. Başarıya giden yolda ilerlemek ve bunun zorda olsa başarmak olarak ifade edilir. Bazen ise başarıya giden yolda çıkacak olan engellere bunlarla uzun bir süre uğraşacağına işaret eder. Eğer rüyasında boş bir kafes görüyorsa yakın zamanda bir sürpriz ile karşılaşacağına yorulur. Her yorumcuya değişir ve bundan dolayı gören kişiye göre farklı yorumlar alır. Aynı zamanda sıkıntı ve üzüntüye delalettir. Hanesinde huzurunun kaçacağı bir laf yada dedikodu yaşayacağına ve bu yüzden büyük sorunlar yaşayacağına alamettir. Bazen ise rüya sahibinin yakın bir arkadaşından gördüğü bir zarar olduğuna ve bunu tekrar yaşamaktan korktuğuna yorulur. Bazı yorumculara göre ise yakın zamanda bazı tehlikeler atlatacağına işarettir. Bazende iş hayatında zor zamanları atlatıp kazancının yükseleceği bir işe adım atması demektir. Eğer kafesten kuş salınıyorsa hayırlı haber almak mutlu olmak tıkanmış yolların açılacağına tabir edilir. Rüyada Kuş Kafesi Görmek Rüyada büyük kuş kafesi görmek, bu kişinin nasıl bir rüya gördüğüne bağlıdır. Boş kuş kafesi yeni bir başlangıç demektir. Yüzünün güleceği bir haber almak demektir. Dolu bir kafes görmek, bol kısmet manasına gelir. Kişinin pek çok başarılara sahip olacağına yorumlanır. Kafeste ölen kuş görmek, genelde kötü ve tehlikeli şeylerin olacağına ifade edilir. Kafeste muhabbet kuşu görmek, kişinin sorunlu bir psikolojiye sahip olduğunu gösterir. Rüyada Kuşu Kafese Koymak Rüyada kuşu kafesinde görmek, gören kişiye çok fazla baskı uygulandığına ve bundan sıkıldığına bu yüzden psikolojik olarak sıkıntı çekmesi anlamına gelir. Rüyada Kafes Kuşları Görmek Rüyada kafes kuşları görmek, rüya sahibinden yardım bekleyen birilerinin olduğuna işaret eder. Ama bu durumun biraz muhallakta olduğuna ne yapacağını bilmediğine yorulur. Rüyada Kafes Kuşlarına Bakmak Rüyada kafes kuşlarına bakmak, uzaktan bakılan ama birşey yapılmayan durumlardır. Yani aslında konunun tam içerisinde olup ama konuya hakim olamamak demektir. Rüyada Tahtadan Kuş Kafesi Görmek Rüyada tahtadan kuş kafesi görmek, bu rüya kişinin özgürlüğünün kısıtlanması ile alakalıdır. Yani aile içinde olan bir sıkıntı olabilir yada kader mahkumluğu gibidir. Rüyada Mavi Kuş Kafesi Görmek Rüyada mavi kuş kafesi görmek, gören kişinin kendini bulutların üstünde hissedecek kadar ferahlamasıdır. Özgürlüğe kavuşmak anlamını taşır.
Rüyada kuş öldürmek, yapmak istemediği bir şeyi yapması ve bundan pişman olmasıdır, bu yüzden de sürekli vicdanıyla yüzleşmesi durumudur. Kişinin elindeki bazı şeyleri kaybetmesi ve mal mülk yönünde olduğunu gösterir. Bazen ise kişinin sözlü yaptığı davranışlardan dolayı etrafındaki insanları kaybetmesidir. Çalışan biri için makamını kaybetmeye ve aşa seviyelere düşeceğine işaret eder. İhale kaybetmeye ve projelerde başarısızlığa uğramaya yorum yapılır. Genelde kuş güzel bir rüyadır ve ama kuşu öldürmek bunun tam tersi olarak ifade edilir. Kişinin bu aralar başında kara bulutlar dolaşacağına talihinin sıkıntıda olduğuna delalettir. Bazen ise sevimsiz bir durum ile karşılaşmak ve bundan dolayı sıkıntıya girmektir. İş hayatında bazı sıkıntılar ve engeller yaşamak bu dönem biraz dikkat etmesi gerektiği yönündedir. Hanesinde bazı sıkıntıların olacağına ve genelde bunun aile fertleri arasındaki anlaşmazlıklarından dolayı olacağına alamettir. Rüyada Kuş Öldürmek Rüyada kuş öldürmek, kötü rüyalar görmek kişinin içinden çıkamadığı bir sıkıntı içerisinde olduğunu gösterir. Bundan dolayı sorunların büyümesinden dolayı sürekli bilinçaltında yaşatmasıdır. Aynı zamanda kuş öldürmek bereketsizlik olarak da yorumlanır. Kişinin elinde avucundan ne varsa kaybetmesi yönündedir. Bu yüzden rüya sahibinin bu rüyadan sonra eğer alacağı risk durumlar var buna hiç girmemeli ve bu dönem dikkatli olmalıdır. Rüyada Kuş Ölmesi Rüyada kuş ölmesi, rüya sahibi için kötü bir durum olduğunu gösterir. Mal mülk kaybı yada aile hayatında yaşayacağı sorunlar yüzünden ailesini manevi olarak kaybetmesi gibi anlamlarda yorumlanır. Rüyada Kuş Öldürmeye Çalışmak Rüyada kuş öldürmeye çalışmak, kişinin bazı çıkmazlarda olduğuna ve bu yüzden aklına kötü fikirler gelmesi manasındadır. Çözemediği bazı konularda uğraşması demektir. Rüyada Siyah Kuş Öldürmek Rüyada siyah kuş öldürmesi, kötü kısmetlerin ortadan kalmasıdır. Kötü niyetli dedikoducu kimselerden uzak olmak ayrıca arkanızdan iş çevirenlerin size zarar vermemesine işarettir. Rüyada Beyaz Kuş Öldürmek Rüyada beyaz kuş öldürmeye çalışmak, saf ve temiz duygulara sahip olmak anlamındadır. Kötü bir manası yoktur, bilinçaltında olan karmaşık düşüncelerden dolayıdır ve evham birşeyleri kaybetme korkusu olduğundan görülen rüyadır. Rüyada Yırtıcı Kuş Öldürmek Rüyada yırtıcı kuş öldürülmesi, sevmediğin bir insanın hayatında olan bir sorundan dolayı üzülmesi manasındadır. Sevmediği bir şeyden kurtulması olarak yorum alır. Rüyada Silahla Kuş Öldürmek Rüyada silahla kuş öldürmek, avlanmak, beslenmek gibi iç güdülerden dolayı görülen bir düştür. Başka bir manası ise kişinin kendine bir hedef belirlemesi ve bunu başarmasıdır.
Rüyada kuş beslemek, rüya sahibinin yakın zamanda bir hazırlık içerisine gireceğine ve bundan çok mutluluk duyacağına büyük konuklar ağırlayacağı yönündedir. Yapacağı büyük hazırlık ona sevinç getireceği anlamına gelir. Mesela bekar birisi için aniden yapacağı söz nişan gibidir. Bazen kişinin aniden aldığı önemli bir kararı açıklaması demektir. Yani ansızın gelecek bir durumundan dolayı alacağı bir karar olacağına işaret eder. Kuş besleyen kişi bir gizeme hasıl olur. Gizli saklı yaptığı bir şeylere kendince bir gizemi vardır. Aynı zamanda rüyasında kuş besleyen kişi hayatındaki hiç bir şeyi paylaşmak istemez. Bazı yorumculara göre güzel haberler vermek, kutlamalar yapmak manasındadır. Hanesinde sevdikleriyle beraber mutlu yaşamak ve sevginin daha da artması olarak ifade edilir. Bazende eski bir gönül ilişkisinin yeniden küllenmesidir. Kişinin unutamadığı şeyleri içinde yaşatmasıdır. Bu yüzden de böyle karışık rüyalar görmesi olarak yorum alır. Rüyada Kuş Beslemek Rüyada kuş beslenmesi, bu tarz rüyalar kişinin farklı bir gizliliği olduğunu ifade eder. Yani herkes tarafından merak edilmek ve göze gelmek demektir. Çevresinde insanların onun hayatını merak etmesi ve gıpta etmesi gibi. Aynı zamanda da nazara gelmesi olarak yorumlanır. Bazen bu rüya kişinin kafasının karışık olduğunu gösterir. Bundan dolayı da kendine sevgi aşk bağlamında sorunlar yaptığına delalettir. Kendince bazı sıkıntılar yaptığına ve bunların boş olduğuna alamet eder. Rüyada Güvercin Beslemek Rüyada güvercin beslemesi, özgür olmak ve özgürlük anlamına gelir. Tutuklu birinin yakın zamanda özgürlüğüne kavuşması gibidir, yada yoğun hasretlik çeken birinin hasretinin sona ermesi manasına gelir. Rüyada Kuş Beslemek Diyanet Rüyada kuş beslemek diyanet, gören kişinin hayatında bazı yenilikler olmasıdır. Yeni ortamlara girmek ve kendisinin kuracağı büyük cemiyetler, kalabalık ortamlar olacağına tabir edilir. Rüyada Yavru Kuş Beslemek Rüyada yavru kuş beslemek, kişinin iyi niyetli ve naif biri olduğuna işaret eder. Nazikçe yapılacak bir işe bundan kendisine büyük fayda geleceğine yorum yapılır. Rüyada Beyaz Kuş Beslemek Rüyada beyaz kuş beslediğini görmek, ferahlık ve gelecek olan büyük mertebelere yorulur. Rüya sahibinin yakın zamanda sevdiği biri yapacağı güzelliklere tabir edilir.
Rüyada kuş yakalamak, görülen en güzel rüyalardan biridir ve büyük şans olarak kabul edilir, çok kısmetlerin geleceği bir dönem olacağı yönündedir. İş hayatında özellikle ticaretle uğraşan kişiler için şansının açık olacağı bir zamana girilecektir. Bu dönemde kazancının artacağı çalışan biri için yakın zamanda maaşını artacağı yada daha çok para getiren bir işe adım atacağına yorum yapılır. Uzun bir zaman şans kapılarının açık olacağına ifade edilir. Uğurlu gelecek bir yıla adım atmaktır ve bu zamanda yapılacak olan herşey şans ve mutluluk getirir. Aynı zamanda şans oyunlarını kazanacağı bir zamana gireceğine yorulur. Kişi rüyasında muhabbet kuşu yakalıyorsa yakın zamanda mutluluğu yakalayacak demektir. Ömür boyu sürecek olan sadık bir eşe sahip olacağı anlamına gelir. Bu rüyada sonra kişinin hayatına her ne kısmet gelirse, geri çevirmemek gerektiğine delalet eder. Rüyada Kuş Yakalamak Rüyada kuş yakalamak neye çıkar, büyük bir kısmet yakalamak demektir. Rüya sahibinin çok mutlu olacağı kısmetlerinin ayağına geleceği mutlu olacağı bir hayata adım atacağına işaret eder. Bu rüya her anlamda hayata dair olacak olan güzel şeylerin yakın zamanda kişiye geleceğine alamet eder. Bekar kimseler için evlilik anlamına gelir, uzun sürecek büyük sevinçler yaşaması hanesinde dirliğin düzenin daim olacağı anlamında yorumlanır. Rüyada Kuş Yakalamak Kafese Koymak Rüyada kuşu yakalayıp kafese koymak, pekte hayra yorulan bir rüya değildir. Sevdiği biri ile yada eşi arasına kötü fikirler sokacak birinin olduğuna ve bunların sorun haline geleceği bir zaman diliminden geçeceği yönündedir. Rüyada Kuş Yakalayıp Bırakmak Rüyada kuş yakalayıp bırakmak, rüya sahibinin içinde birşeyi dışa vurması rahatlaması kendini özgür hissetmesi manasındadır. Aynı zamanda bu rüya kişinin çok yufka yürekli olduğundan çevresi tarafından zarar gördüğüne işarettir. Rüyada Kuş Yakalamak Elinden Kaçırmak Rüyada kuşu elinden kaçırmak, rüya sahibinin şansını elinden kaçırması anlamında yorum alır. Bir farklı yorumu ise dedikodular kulak ardı etmesi ve bunun için kendini sevdiklerini üzmemesi manasındadır. Rüyada Kuş Yakalamak Diyanet Rüyada kuş yakalamak diyanet, güzel mutlulukların, sevincin ve huzurun yakın zamanda sizi bulacağına alamettir. Hayatınızda her konuda size neşe katacak şeylerin olmasına tabir edilir.
Rüyada güvercin görmek ihya, rüya sahibinin bu düşü kişi için güven duymak ve güvenilmek çevresinde güvenilen biri olmak anlamına gelir. Evli olan bir kimse için sadık bir eşe ve sevginin daim olacağı bir yuvaya yorumlanır. Bekar kimseler için sadık bir eş ile evlenmeye ve çok mutlu olacağı bir yola gireceğine işaret eder. Bazen ise beklediğiniz bir haber var onun yakın zamanda geleceğini gösterir. Bazı yorumculara göre kişinin ettiği duaların kabul olacağı yönünde ifade edilir. Bazı yorumlara göre de zor zamanınızda yanınızda olacak.iyi niyetli bir insana delalettir. Müjdeli haberlere alamet eder, hayırlı evlat, hayırlı eş size her zaman destek verecek vefalı dostlar gibi. Bu rüya kişinin hayatında olacak olan güzel şeyleri simgeler. Kişinin aradığı aşkı bulmasına yorulur. Aşk hayatında tam da istediği mutluluğa ermesidir. Biraz daha detaylandıracak olursak, evde güvercin görmek bekar kişiler için yakın zamanda evlenmek evli kimseler için ise, iyi huylu güzel bir eş sahibi olmaktır. Rüyada Güvercin Görmek Rüyada güvercin görmek imam nablusi, hayırlı ve güzel haberlerin geleceğine delalet eder. Hane içerisinde bolluk ve berekete yorumlanır.  Aynı zamanda da hayatı boyunca bolluk bereket içinde yaşayacağına rivayet edilir. Hem maddi hemde manevi anlamdadır, gören kişinin durumuna göre belli olur. Bazen ise şans oyunları oynayan birinin psikolojik olarak bu tarz rüyalar görmesidir. Rüyada Güvercin Tutmak Rüyada güvercin tutmak, etrafında sevilen sayılan biri olduğuna yorumlanır. Ayrıca yakın zamanda bir miras kalması yada toplu bir para kazanması veya direk ona gelecek olan paraya işarettir. Rüyada Beyaz  Güvercin Görmek Rüyada beyaz güvercin görmek, kime göre evlenmek kimine göre ise şans oyunlarında kazanmak olarak yorum alır. Temizliği ve güven duygusunu temsil eder, ayrica talih kuşu anlamına gelir. Rüyada Güvercin Görmek Diyanet Rüyada güvercin görmek diyanet, mutluluk ve en güzel müjdeleri temsil eder. Gören kişi için yakın zamanda bir haber alması yada hediye alması anlamındadır. Hayatında olan bazı problemlerden kurtulmaya ve arzu ettiği herşeye kavuşmaya yorum yapılır.
Rüyada güvercin sevmek, sizi oldukça memnun edecek bir durumun içerisine girmek ve yakın zamanda tüm sıkıntılarda kurtulmak anlamına gelir. Tez gelecek olan haberlere ve iş hayatında bir dönüm noktası yaşamaya alamet eder. Bu rüyadan sonra kişinin risk alacağı bir olay var ise onun için olumlu sonuçlanacağı yönündedir. Fakat bu rüya sahibinin durumuna göre de değişiklik gösterir. Aynı zamanda bir bekleyiş içerisindeyse onun için olumlu haberlerin geleceğine işaret eder. Aile hayatında istediği yere gelmek sayılmak, sevilmek isteklerine kavuşmak demektir. Bazen de bu rüya özgür olmak artık herşeyden bunaldığına ve hayatındaki sıkıntılardan dolayı özgür yaşamak isteği manasına gelir. Bir yerden gelecek olan paraya ve yakın zamanda bu maddiyatla bir işe adım atmak demektir. Eğitim anlamında istediği mertebeye gelmek ve mesleğinde üst seviyelere geleceğine rivayet eder. Rüyada Güvercin Sevmek Rüyada siyah güvercin sevmek, asillik anlamına gelir ve kişiye yüksek mertebeye ulaşmaya işaret eder. Rüyada beyaz güvercin ise evlilik manasındadır. Gri güvercin kararsızlık yaşayacağı bir konu olacağı yönündedir. Mavi güvercin mutluluk ve huzuru simgeler. Rüyada kahverengi güvercin mağrurluk demektir. Rüyada yavru güvercin görmek ise, bir annenin evladı için endişe de olduğu bir konu olduğuna delalettir. Bazı tabircilere göre kişinin feraha ereceği gelişmelerin olacağı bir zamana gireceğine ve bunun çok yakın olduğuna bu zaman zarfı içerisinde hiç darlık çekmeyeceğine alamet edilir. Rüyada Güvercin Yakalayıp Sevmek Rüyada güvercin tutup sevmek, kendi şansını yakalaması ve bunu iyi değerlendirmesi anlamındadır. Kimseye ihtiyaç duymadan zoru başarmasıdır ve hayata karşı sağlam adımlar atması olarak ifade edilir. Rüyada Evde Güvercin Sevmek Rüyada evde güvercin sevmek, hane içerisinde olan sevgi bağlarının daha da kuvvetlenmesi demektir. Mutlu olacağı bir meselenin yakın zamanda ortaya konulacağı ve işte beklediğim oldu diyecek sevineceği anlamına gelir. Rüyada Evde Güvercin Yavrusu Görmek Rüyada evde güvercin yavrusu görmek, tatlı ve içinizi ısıtacak bir şeylerin hayatınızı renklendireceği manasındadır. Aynı zamanda aileye minik üyelerin katılacağına ve büyük mutluluklar tatmaya alamet eder.